Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Během zásahu u nehody na dálnici D1 na Novojičínsku málem smetl hasiče polský kamion

Dálnice D1 ve směru na Polsko v pátek dopoledne kvůli hromadné nehodě zhruba 2 hodiny stála. U Bílova na Novojičínsku se srazil kamion s dodávkou a osobním autem. Hlášena byla i dvě zranění. Místo bylo s opatrností průjezdné, během odklízení nehody málem smetl hasiče polský kamion, který při manévru vyjel z dálnice a zapadl. Hasiči se tak museli postarat i o jeho vyproštění.

Nehoda se s stala na 335 kilometru dálnice D1 ve směru na Polsko. U Bílova se v pravém jízdním pruhu v 9:14 srazila česká cisterna převážející pohonné hmoty, polská dodávka a české osobní auto. Hlášena byla původně dvě lehká zranění, na místo byl ale později povolán i vrtulník letecké záchranné služby.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a ze Škody Octavie vyprostili zraněného českého řidiče. Ten byl transportován do ostravské nemocnice vrtulníkem LZS, polský řidič sanitkou. Polský řidič byl předtím ošetřován v policejním vozidle."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR MSK: "Místo bylo s opatrností průjezdné v levém jízdním pruhu. Během objíždění této dopravní nehody došlo vzápětí k další nehodě kamionu, který zapadl mimo vozovku."

Během zásahu totiž místem projížděl polský kamionu, který málem hasiče smetl.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nebezpečný kamion z Wroclavi se ke třem havarovaným vozidlům „připojil“ asi za půlhodinu, během hasičských vyprošťovacích prací. Na poslední chvíli brzdil a skončil na rozbahněné krajnici jen kousek za zaneprázdněnými hasiči. "

Dálnici to tím pádem zablokovalo a hasiči se museli kromě odklizení nehody postarat ještě o vyproštění kamionu. To trvalo zhruba necelé dvě hodiny.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zpět na silnici jej vytáhl hasičský Bizon, hasiči mu ještě stačili pěkně očistit kola od bahna."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR MSK: "Dálnice musela být v tu dobu ve směru na Polsko uzavřena. Byl prováděn odklon dopravy přes obec hladké Životice na 329 km."

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Nejprve dvě profesionální z Bílovce a Nového Jičína spolu s dobrovolnými hasiči ze Studénky. Později se k nim připojila ještě profíci z Ostravy-Zábřehu právě s vyprošťovacím speciálem s pojízdnou kontejnerovou dílnou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy