Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské pleny ze zahraničí a hazardní hry o dětské zboží. Partnery z Frýdku-Místku stíhá policie za nelegální byznys

Za půl roku inkasovali na prodej dětských plen ze zahraničí minimálně 700 tisíc korun. Zřejmě jim to bylo málo, tak vymysleli způsob, jak přes sociální sítě soutěžit o další dětské zboží. Povedený pár z Frýdku-Místku si za vše nechal samozřejmě nejprve dobře zaplatit, živnost ale na své "podnikání" dvojice neměla. 23letá žena a její 52letý partner se tak dopustili hned několika trestných činů a teď jim hrozí až tři roky vězení.

Na každém balení plen si přidali navíc 50,- korun. Zboží prodávali převážně přes inzerci na sociálních sítích.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "O zboží jejich nelegální živnosti byl velký zájem, pleny měli zasílat svým zákazníkům prostřednictvím různých zásilkových služeb. V některých případech měla žena zboží předávat osobně na předem dohodnutých místech. Policisté v rámci dokumentování této trestné činnosti zjistili, že podnikavý pár během půl roku měl díky přepravním společnostem rozeslat více jak 600 zásilek, za které na svůj účet měli inkasovat finanční částku nejméně za 700.000,-Kč."

23letá žena a její 52letý partner použili část výdělku jako investici a na nákup nového zboží. Několikrát do měsíce kvůli tomu jezdili do zahraničí. Jejich “podnikání“ v dětských hygienických potřebách ale neskončilo, vynalézavý pár si nalezl další způsob, jak žádané zboží zpeněžit. Rozhodli se proto provozovat hru podobnou tombole.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Mladá maminka si v témže období měla na sociálních sítích založit herní profil, na kterém si mohli zájemci o předem učené dětské zboží zasoutěžit. Lidé, kteří se hodlali hry zúčastnit, byli na základě předem zakoupeného slosovatelného lístku zařazeni do hry a v předem ohlášeném online slosování byl vylosován výherce, kterému byla následně cena zaslána."

Byl to možná důmyslný způsob, jak přijít k penězům, jenže na něj bohužel pár neměl patřičná povolení, ani zřízenou živnost. Nelegálně obchodovali zhruba v první polovině roku 2017 a policie případ uzavřela až nyní.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na základě výše uvedeného bylo dvojici sděleno obvinění z přečinu neoprávněného podnikání a přečinu neoprávněného provozování hazardní hry, za což mohou být odsouzení trestem odnětí svobody až na tři léta."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy