Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zemřel zpěvák, kytarista a textař David Stypka

V neděli 10. ledna zemřel zpěvák, kytarista a textař David Stypka, bylo mu 41 let. Rodina oznámila, že podlehl dlouhé těžké nemoci spojené s komplikacemi Covid-19.

David Stypka se narodil v Dobré u Frýdku-Místku. Hudbě se věnoval 12 let. Do povědomí veřejnosti se zapsal až v sedmatřiceti letech, kdy vydal s kapelou Bandjeez první album u velké nahrávací společnosti. V roce 2017 získal Cenu Anděl v kategorii Sólový interpret roku. Na severní Moravě a především na Frýdecko-místecku je ale znám velmi dobře. V létě roku 2019 onemocněl rakovinou slinivky břišní, se kterou se snažil bojovat ze všech sil. O jeho úmrtí informovali příbuzní.

rodina zesnulého: "S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi Covid-19."

David Stypka se narodil 21. července 1979. Po vystudování gymnázia byl novinářem v regionálním tisku, zkoušel i obchod se svíčkami a prodej na festivalech. Po letech novinářské práce se stal grafikem a sazečem. Dlouhodobě jako sazeč na volné noze spolupracoval mimo jiné s časopisem Pěstounovi zaměřeném na pěstounskou péči.

V minulosti byl i hostem pořadu TV Polar. VIDEO: ZDE

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy