Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli vládou zavřeným obchodům jezdí lidé nakupovat do Polska

Aktuální vládní omezení prodeje komplikuje lidem nákup oblečení, obuvi, školních pomůcek a dalšího sortimentu. Lidem už dochází trpělivost a některé věci si proto jezdí kupovat do Polska, kde je většina prodejen otevřená bez omezení.

Čím déle platí v České republice vládní zákaz prodeje širokého sortimentu zboží, tím častěji si jezdí lidé nakupovat do Polska. Hned za hranicí totiž nakoupí vše, co doma neseženou. Na obou stranách hranice však musejí počítat s případnými policejními kontrolami.

Policisté mohou přímo na hranicích, nebo v jejich blízkosti kontrolovat, zda lidé splnili podmínky vládního nařízení.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: “Policisté v rámci běžného výkonu služby kontrolují dodržování mimořádných opatření a také oprávněnost vstupu a pobytu cizinců na území České republiky. Dále provádějí namátkové kontroly v souladu s článkem 23 Schengenského hraničního kodexu.”

Vedle pendlerů, kteří přecházejí přes hranice pravidelně za prací, jde také o lidi, kteří si jedou nakoupit.

Zatímco na českém území jsou mnohé prodejny uzavřené, za hraniční řekou Olší si lidé mohou nakoupit vše co potřebují a bez omezení.

Anketa: “Přijeli jsme z Jablunkova nakoupit nějaké potraviny a průmyslové zboží, protože tady ty obchody s průmyslovým zbožím zavřené nejsou."

Jak ale lidé potvrzují, kontroly nejsou časté a někteří se s nimi ještě nesetkali vůbec.

Anketa: “Ani na české, ani na polské straně jsme se nesetkali s žádnou kontrolou.”

Pokud tak lidé splní stanovené podmínky, nemají s cestováním přes hranici problém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy