Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičská auta se speciálními miniledničkami jsou opět v terénu, po kraji rozváží vakcíny proti Covidu-19

Hasiči opět vyrazili do terénu se svými vozidly, která jsou vybavena speciálními miniledničkami. Stejně jako minulé pondělí zavážejí přidělené vakcíny do všech očkovacích center Moravskoslezského kraje. Podle mluvčího Petra Kůdely se hasiči o transport očkovacích látek po kraji budou zřejmě starat minimálně několik měsíců – až do odvolání.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vakcíny překládal i toto pondělí ráno (11.1.2021) z mrazicích boxů do „hasičských“ miniledniček zdravotnický personál přímo ve Fakultní nemocnici, do aut si je už donesli hasiči. Miniledničky se pohodlně vejdou do kufru hasičských osobních automobilů, pokud jsou zadní prostory aut větší, jsou zde během cesty do okresů připoutány. Garantují zachování předepsané teploty pro celou dobu transportu."

Vozidla hasičů mají své rozvozové trasy, které počítají s distribucí vakcíny na dvě desitky zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Čtyři vozidla vždy s jedním hasičem jsou z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, který tento transport vakcín koordinuje. Páté vozidlo je z jednotky dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice, která odvezla ampule z Fakultní nemocnice do Městské nemocnice Ostrava a do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy