Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Přívoze řádili vandalové. Zničili mladé stromky za více než 100 tisíc

V Ostravě řádili vandalové. V parku na ulici Jirská v Přívoze poškodili hned několik mladých stromů. Nejde sice o první případ, ale rozhodně první v takovém rozsahu. Radnice Moravské Ostravy a Přívozu už podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Šest akátů, jedna třešeň a dalších několik dřevin zřejmě nepřežije řádění vandalů v parku na ulici Jirská v Ostravě-Přívoze. Škoda je obrovská. Radnice ji vyčíslila na více než 100 tisíc korun a obrátila se na policii.

Rostislav Řeha. místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Takový velký jakoby počin nepamatujeme. Většinou to jsou třeba nějaké jednotlivé stromky, které někdo z nějakého důvodu, nevíme jakého, nějakým způsobem zničí. Ale toto je asi největší, co jsme zatím zaznamenali.”

Některé stromy, jak tady vidíte, jsou vyloženě poškozené nožem, nebo mačetou, zatímco jiné vypadají na to, že je poničili psi.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Tyto stromy jsou výsadby, které jsou tu, které jsou už tady minimálně 10 až 15 let. Dřeviny ponecháme do jara, nicméně už v této fázi je nám jasné, že asi bude muset dojít k odstranění těch dřevin, ten rozsah poškození je obrovský.”
Anketa: obyvatelé okolních domů: Tady ta 24 chová nejméně 5, nebo 6 psů. No a oni jich posílají na ty stromky. To máte vidět, jak třísky lítají a oni mají z toho radost. My jsme tam kdysi bydleli. ale jak se tam začali stěhovat Romové, tak jsme se přestěhovali tady. Hrůza, tady nemůže nic být. Nic, lautr nic.”
“Měl by být asi dostatečně potrestán za to, co udělal.”

Zatím není jasné, zda se bude řešit další údržba a případně nová výsadba v této lokalitě.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail