Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský kamion ve svodidlech na dálnici, sypač v příkopu i osobní auto ve stromu, hasiči mají plné ruce práce

Počasí dává řidičům pořádně zabrat. Po řadě nehod mají práce také hasiči. V pondělí odpoledne vytahovali z příkopu v Havířově-Dolní Suché zapadlý sypač. V Ostravě-Bartovicích zase pomáhali zraněnému řidiči osobního auta po nárazu do stromu. V úterý brzy ráno pak překládali náklad kovových tyčí z polského kamionu, který havaroval na dálnici D1 u Bravantic.

V pondělí krátce po poledni dostali hasiči informaci, že v Havířově-Dolní Suché zapadl sypač. Na pomoc mu vyjeli profesionálové z Havířova a z Ostravy-Zábřehu s vyprošťovacím speciálem.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Posypový vůz Man na úzké zasněžené komunikaci sjelo částečně do příkopu při míjení se s osobním vozidlem, a hrozilo jeho převrácení. Z Ostravy-Zábřehu přijel na úspěšnou pomoc vyprošťovací automobil MB Actros Bizon s kontejnerovou mobilní dílnou na kontejnerovém automobilu MB Atego."

Téměř souběžně zasahovaly čtyři jednotky hasičů také v Ostravě-Bartovicích. Alfa Romeo tam ve směru na Ostravu sjelo mimo silnici a skončilo za ochranným oplocením, kde narazilo do stromu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Řidič byl v době příjezdu na místo mimo vozidlo, stěžoval si na bolest hrudníku. Doprava byla ve směru na Ostravu svedena do jednoho pruhu, při vyprošťování speciálem VYA Tatra 815-7 Omars ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh byla silnice na několik minut uzavřena zcela. Zasahovaly zde tři ostravské jednotky HZS MSK (ze stanic Zábřeh, Fifejdy a Slezská Ostrava) a také jednotka dobrovolných hasičů Radvanice."

V úterý ráno spěchali hasiči k nehodě polského kamionu na dálnici D1 u Bravantic, který narazil do svodidel.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči museli jeřábem sesbírat z vozovky čtyři balíky kovových tyčí ve tvaru „L“ o délce šesti metrů, každý balík vážil tři tuny. Balíky naložili zpět na polský kamion, ten přejel na nejbližší parkovací plochu. Zasahovaly zde dvě ostravské jednotky ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud přijel jeřáb AJ AC 60 Demag/Terex i s kontejnerovou mobilní dílnou."

Dálnice ve směru na Olomouc kvůli tomu byla od 4:00 hodin ráno do zhruba 5:30 uzavřena. Řidiči museli použít obchvat kolem Klimkovic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy