Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po vydatné sněhové nadílce přišla obleva a riziko pádu rampouchů

Vydatnou sněhovou nadílku v těchto dnech vystřídala obleva. Velké nebezpečí hrozí lidem, kteří procházejí po chodnících podél domů. Zranit je totiž může těžký mokrý sníh, který se uvolňuje ze střech. Těžké úrazy mohou způsobit také padající rampouchy.

Obleva po nedávném vydatném sněžení nepostihla jen nížiny, ale také podhůří Beskyd. Například v Jablunkově teď sice dokončují odklízení závějí, současně se však už připravují na úklid rozbředlého sněhu. Se sněhem bojuje se svou technikou najatá externí firma i zaměstnanci městského úřadu.

Anketa: "Já jsem z dolních Mostů, tam jsem úplně zavalená... Včera jsem dvě hodiny odhazovala a to mi zafoukal vítr, takže mám jenom takový chodník asi 60 centimetrů."
Anketa: "Já jsem spokojená , velice dobře."
Anketa: "Chodníčky jsou a dneska už tady i pluh jezdil, takže už to asi bude dobré."

Ve městě postupují podle harmonogramu, který stanoví priority uklízení.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "V okrajových částech zajišťujeme hlavní tahy, To jsou místní komunikace, takže tam už neděláme takové detailní úpravy. Hlavně tak aby byla zajištěna dopravní obslužnost, aby přijely složky IZS, hasiči, záchranka a policie." 

Velkým rizikem se teď stal těžký mokrý sníh, který padá ze střech a nebezpečné jsou i ledové rampouchy. Jejich odstranění musí zajistit vlastníci objektů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy