Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

250 tisíc korun zaplatil dopředu za auto na inzerát. Vozu se ale muž z Frýdecko-Místecka nedočkal

Chtěl si koupit auto na inzerát, místo toho mu zbyly zřejmě jen oči pro pláč. Za vyhlédnutý vůz na internetu totiž poslal 49letý muž z Frýdecko-Místecka inzerujícímu dopředu plnou částku, a to 250 tisíc korun. Prodejce vzápětí přestal komunikovat a nového auta se zájemce už nedočkal. Stal se tak obětí internetového podvodu. V případě, že se policii podaří podvodníka chytit, může jít až na osm let do vězení.

Chtěl si pořídit ojetou Mazdu CX-5, jenže byl příliš důvěřivý. To se stalo 49letému muži z Frýdecko-Místecka osudným. Za auto, které ani neviděl, zaplatil dopředu čtvrt milionu korun. Jenže se stal obětí velkého podvodu.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poškozený muž zareagoval v prosinci loňského roku na inzerát, který nabízel k prodeji osobní motorové vozidlo. Jednalo se o vozidlo, které však nebylo evidováno na území našeho státu, to mělo být převezeno ze sousedního státu, až po jeho plném zaplacení."

Přesně podle pokynů poslal zájemce na účet inzerujícího celou částku, což bylo více než 250 tisíc korun a dál vyčkával, že prodejce auto přiveze, tak jak slíbil.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Jelikož se vozidla nedočkal, prodejce se pokusil kontaktovat. Jak je to ale u podvodných inzerátů běžné, nedočkal se už ani odpovědi. Prodejce byl nekontaktní a na urgence nereagoval."

Nezbylo mu tedy, než přijít na nejbližší policejní služebnu v Palkovicích a tam celou událost oznámit.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což hrozí pachateli s ohledem k vyhlášenému nouzovému stavu až osmiletý trest odnětí svobody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy