Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Citroen skončil po nehodě na střeše, na obchvatu Třince do něj narazil opilý řidič a ujel, pět lidí odvezli do nemocnice

Šílené jednání s vážnými následky má na svědomí opilý řidič auta, který v sobotu ráno narazil na obchvatu Třince do Citroenu plného lidí. Ten se vzápětí převrátil na střechu. Viník z místa nehody ujel, ale se zničeným autem jen několik stovek metrů, policii nadýchal 2,3 promile. Starší ženu z Citroenu museli hasiči vyprostit a do nemocnice ji transportoval vrtulník. Do péče zdravotníků byli předáni také další čtyři cestující.

Hodně dlouho bude posádka Citroenu Berlingo vzpomínat na to, co zažila v sobotu ráno na obchvatu Třince. Podle svědků do nich během jízdy narazilo po 10. hodině na 329. kilometru silnice I/11 ve směru na Jablunkov jiné auto. Po kolizi skončil Citroen, ve kterém cestovalo pět lidí na střeše. Viník nehody nezastavil a místo toho se snažil ujet. Byl totiž pořádně opilý.

svědkyně: "Viděli jsme to jak naboural do svodidel a otočil se na střechu. Jeli jsme v opačném směru na Třinec naštěstí hned začaly zastavovat auta. Vypadalo to dost hrozně. Snad budou v pořádku."
svědek: "Nehoda se stala tak, že bílá Felicie zezadu narazila do toho auta a ujela, Felicie zůstala stát na výjezdu do Bystřice."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Došlo ke střetu dvou osobních vozidel, jedno se mělo po kolizi převrátit na střechu a druhé mělo z místa nehody ujet."

Řidič Škody Felicia začal Citroen předjíždět a nezvládl řízení, několikrát přitom do Citroenu narazil a přitom ho převrátil. Felicia měla po nehodě proraženou pneumatiku a další deformace, řidič s ní ujel sotva několik stovek metrů a zůstal stát na sjezdu směr Bystřice.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Vůz řídil muž ročníku 1965, po provedená dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 2,3 promile."

V převráceném autě cestovalo pět lidí. Na místo vyrazil vrtulník letecké záchranné služby, záchranky, policisté a profesionální hasiči z Třince spolu s dobrovolnou jednotkou Třinec-Guty. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo po nehodě převrácené na střeše. Ve vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči vyprostili bez použití hydraulického vyprošťovací zařízení. Po vyproštění osoby asistovali hasiči přítomným záchranářům s ošetřováním zraněných."

Celou posádku z převráceného auta transportovala záchranná služba do nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy záchranné služby ošetřovaly pět účastníků nehody. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Jednalo se o dva muže a dvě ženy mezi dvaačtyřiceti až sedmdesáti lety a jedenáctiletého chlapce. Ze zranění se jednalo o poranění hrudníku, hlavy, páteře, či dolní končetiny. Ve čtyřech případech šlo o lehká nebo středně těžká, v jednom o těžké zranění. Nejvážněji zraněnou ženu přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava, ostatní pacienty transportovaly pozemní posádky do třinecké nemocnice."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Do nemocnice byla vrtulníkem transportována žena ročníku 1951, která seděla v Citroenu na zadním sedadle. Řidič Citroenu, ročník 1979, byl zraněn lehce, orientační dechová zkouška u něj byla negativní."

Ve směru na Jablunkov byla silnice po dobu vyšetřování nehody uzavřena. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po dokončení záchranných prací a šetření příčiny vzniku dopravní nehody provedli hasiči úklid komunikace a její následné plné zprovoznění."

Řidiči vozidla, který nehodu způsobil bude pravděpodobně obviněn z řízení a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít do vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail