Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na jedoucí auto v Orlové spadl strom, byla v něm žena se čtyřletou dcerou a tchyní

  • Orlová,

Pořádný šok zažila v sobotu dopoledne posádka Škody Octavie při průjezdu ulicí Klášterní v Orlové. Přímo na auto jim totiž spadl velký strom. Žena za volantem měla v autě svoji čtyřletou dceru a tchyni, naštěstí se jim nic nestalo. Strom vyvrátil pravděpodobně silný vítr, podle řidičky byl ale silně ztrouchnivělý.

V sobotu dopoledne projížděla řidička Škody Octavie Klášterní ulicí v Orlové. Z ničeho nic jí přímo na auto spadl velký strom. 

Jana Hudcová Zaoralová, řidička: "Jela jsem do kopce na Klášterní ulici od křižovatky s Ostravskou. Nejela jsem moc rychle, měla jsem s sebou dceru a tchyni. Při projíždění už jsem si jen stačila v profilu všimnout, že padá strom. Byla to otázka sekundy a ležel na autě. Už jsem nestačila ani moc zareagovat. Člověk kouká před sebe a hlídá si svou pravou stranu silnice, takže neočekává, že mu spadne strom přes silnici. Byla obrovská rána, auto komplet rozmlácené, malou tahali ven hasiči."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Můžeme potvrdit, že dopravní policie vyjížděla k takové události. Nehoda byla bez zranění, evidujeme ji jako škodní událost."

Posádka měla velké štěstí, protože padající strom zasáhl auto hlavně korunou stromu.

Jana Hudcová Zaoralová, řidička: "Sami hasiči říkali, kdyby to spadlo na auto, které by jelo na druhé straně, bylo by to pro posádku fatální."

O odklizení stromu se postarali právě přivolaní hasiči, během zásahu byla ulice uzavřena. Strom pravděpodobně vyvrátil silný vítr. Řidička poškozeného auta ale poukazuje na fakt, že byl silně ztrouchnivělý.

Jana Hudcová Zaoralová, řidička: "Měl naprosto vyhnilé kořeny, mohl spadnout na kterékoli projíždějící vozidlo, ba co hůř, hrají si tam děti, jezdí tam spoustu cyklistů, chodí tam lidé na hřbitov. Mám obavy, že na tom budou obdobně všechny stromy podél cesty. V pondělí budu samozřejmě kontaktovat městský úřad."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy