Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři v Moravskoslezském kraji mají tři nová auta, pořídili je z Fondu zábrany škod

Dva zásahové speciály pro lékaře a jedno auto pro vedoucího zásahu. Tři nové Škodovky si mohli záchranáři pořídit díky finančním prostředkům z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Dva Kodiaky Style 4x4 pro lékaře a jedna Octavia Combi Scout pro vedoucího zásahu. Tyto Škodovky rozšířily řady aut u Moravskoslezských záchranářů, kteří si dotaci z České kanceláře pojistitelů.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Poskytnuté prostředky Fondu zábrany škod činily pro rok 2020 celkem 3 869 100,- Kč. Z vlastních zdrojů ZZS MSK bylo k dofinancování pořizovaných vozidel, jejich vybavení přístroji a zdravotnickou technikou, zapotřebí dalších 562 050,- Kč."

Dvě ze zakoupených aut jsou určeny jako zásahové speciály pro rychlou lékařskou pomoc v setkávacím systému, takzvané rendez-vous.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Jedná se v obou případech o vozidla Škoda Kodiaq Style 4x4. Svou základnu mají v Ostravě-Fifejdách a ve Frýdku-Místku. Třetím automobilem je Škoda Octavia Combi Scout, které je k dispozici pro potřeby vedoucího zásahu v rámci Ostravy."

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje hodnotí možnost pořízení techniky pro oblast zábrany a prevence škod velmi pozitivně. Nová vozidla i technika přispějí k dalšímu zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče, kterou týmy ZZS poskytují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy