Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Iniciativa Chcípl PES žádá z Vaňkova kopce u Ostravy policisty, aby přestali plnit rozkazy

"Žádáme všechny policisty, aby přestali poslouchat rozkazy, které jsou v rozporu s jejich morálkou. Tahle sjezdovka se znovu zítra rozjede." Tak reagovala iniciativa Chcípl PES ve středu v podvečer z Vaňkova kopce u Ostravy. Ráno tam spustili vlek a začalo se lyžovat. Během několika minut přijela policie a nechala vlek vypnout. Iniciativa se po peripetiích s policií odmítá vzdát a právě naopak chce ještě přitvrdit.

Na Vaňkově kopci u Ostravy bylo ve středu pořádně rušno. Iniciativa Chcípl PES si pronajala od provozovatele celý ski areál, spustila vlek a nechala návštěvníky lyžovat. Během několika málo minut přijela policie a začala situaci řešit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na místě jsme zjistili, že dochází k opakovanému porušování vládních nařízení, proto jsme provozovatele vyzvali k ukončení vleku, kdy této výzvě nevyhověl. Z důvodů neuposlechnutí výzvy byl podle zákona o policii zajištěn. Po několika minutách následně došlo k domluvě o ukončení provozu vleku, a tudíž pominuly důvody jeho zajištění."

Kolem půl páté odpoledne se ale vlek rozjel znovu a policie tak musela opět zasahovat a donutit aktuální provozovatele, aby vlek vypnuli.

David Biksadský, iniciativa Chcípl PES: "Původně měl být zadržený Jakub Olbert, nakonec po domluvě s policií Jakuba nechali, nicméně teď máme půl šesté večer, přišli si pro Jirku Janečka, kterého zadrželi, takže veškeré dohody s policií padly."

Policie ale zadržení odmítá.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě opakované kontroly a při provádění monitoringu jsme zjistili, že vlek byl opět v provozu. Proto jsme vyzvali provozovatele k jeho zastavení. Ten výzvě vyhověl a vlek zastavil. Jeden z provozovatelů se dobrovolně dostavil na obvodní oddělení k podání vysvětlení."

Iniciativa se ale rozhodla ve svém boji ještě přitvrdit.

David Biksadský, iniciativa Chcípl PES: "Policejní zadržování a represe nás nezastaví. Žádáme všechny policisty, aby přestali poslouchat rozkazy, které jsou v rozporu s jejich morálkou. Tahle sjezdovka se znovu zítra rozjede a my všichni uděláme všechno proto, aby se rozjela nejenom tato sjezdovka, ale o to víc podniků, restaurací."

Policie v minulosti zasahovala na Vaňkově kopci už sedmkrát. Provozovatel tam spustil vleky, protože neměl z čeho zaplatit fakturu na půl milionu korun za elektřinu spotřebovanou na umělé zasněžování svahu. Zároveň vyzval veřejnost, aby mu finančně pomohla.

Martin Kafka, provozovatel Ski areálu Vaňkův kopec: "Pokud tak neučiníme, odpojí nám elektřinu a v mrazech, které mají přijít, vše promrzne a popraská celý systém, čerpadla, rozvody, nebude ani čím točit vlek. Pak už vláda nemusí SKI areály vůbec otevírat, protože bude vše zničené! Pošlete nám prosím příspěvek na záchranu. Všem dárcům, kteří budou mít zájem, na oplátku pošleme Voucher na SKIPAS ve stejné hodnotě, který pak bude možné využít v další, snad již příznivější, sezóně."

K 2. únoru poslali lidé ski areálu přes 277 tisíc korun. Areál ve středu pozdě večer ale oznámil, že ve čtvrtek se nerozjede.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy