Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič se proboural až do novostavby rodinného domu v Brušperku, nadýchal 3,5 promile

Sedl opilý za volant a v Brušperku na Frýdecko-Místecku havaroval. Majiteli novostavby se ve středu nad ránem proboural až do domu, předtím zničil plot a narazil i do jeho zaparkovaného auta před domem. Poté nezodpovědný řidič nadýchal skoro 3,5 promile. Dalšího opilého řidiče se dvěma promile zastavili policisté v podvečer ve Frýdku-Místku.

Pořádný šok musel ve středu nad ránem zažít 31letý majitel novostavby v Brušperku. Přímo do domu se mu totiž proboural silně opilý řidič Škody Superb. Předtím mu ještě naboural auto před domem.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Řidič na tříramenné křižovatce neodbočil, ale pokračoval v přímém směru, kde narazil do zadní části před domem řádně zaparkovaného vozidla. Následně najel na chodník, prorazil oplocení pozemku a přední částí naboural do zdiva domu."

Přivolaným policistům pak řidič nadýchal skoro 3,5 promile alkoholu. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "46letý řidič byl z místa převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, naštěstí se tento incident obešel bez újmy na zdraví. V této souvislosti již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Dalšího opilého řidiče zastavili policisté ve středu po půl sedmé odpoledne ve Frýdku-Místku. Naboural totiž do dopravní značky "přikázaný směr objíždění vpravo".

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do tohoto označení narazil 53letý řidič Škody Felicie po tom, co najel na středový ostrůvek přechodu pro chodce poblíž jednoho z hypermarketů ve Frýdku-Místku. Řidič však v důsledku této dopravní nehody nezastavil a dál pokračoval ve své jízdě městem."

Jeho jednání si ale všimli náhodní svědci, kteří okamžitě přivolali policii, ta ho zastavila na ulici Smetanová. V jízdě pokračoval i s poškozeným kolem.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté muži naměřili skoro dvě promile alkoholu v dechu, a také tento muž skončil na protialkoholní stanici k vystřízlivění. Ani tady naštěstí ke zranění nedošlo. Muži již bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Policisté připomínají řidičům, že měsíc únor je devátým ročníkem kampaně "Suchej únor", ta letos představuje alkohol v různých společenských rolích, včetně jeho vlivu na řízení vozidel nebo násilné chování. Přijměte proto tuto výzvu k zamyšlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy