Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Opavska byl obviněn ze zneužití postavení. Tajně přebíral zakázky firmě, ve které pracoval

Hospodářská kriminálka vyřešila neobvyklý případ zneužití postavení. 40letý muž z Opavska byl zaměstnán ve firmě, ze které měl minimálně dva roky postupně přebírat zakázky a dohazovat je firmě, kterou skrytě řídil. Teď mu hrozí až čtyřleté vězení.

40letý muž z Opavska několik let pracoval ve firmě, která působí po celé zemi. Velmi dobře znal utajené know-how firmy v oblasti zakázek k nákupu aut a podobných komodit. Firma ale začala o zakázky postupně přicházet a objevilo se podezření, že v tom někdo může mít prsty. Do případu se proto vložila policie.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté zjistili, že muž měl v letech 2017 až 2019 působit současně jako „tichý společník“ ve společnosti druhé, pražské, se stejným předmětem podnikatelské činnosti. Tuto měl fakticky ovládat, například vyhledávat zakázky, oslovovat potencionální odběratele a domlouvat transakce."

Muž tak v podstatě pracoval pro dvě firmy. Z jedné, kde byl zaměstnaný, zakázky přebíral a přihrával je firmě, kterou na dálku skrytě řídil. Zakázky měly různé hodnoty, od desetitisíců až po miliony korun. Celková škoda zatím ještě nebyla vyčíslena.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté na základě několikaměsíčního prověřování obvinili loni v prosinci muže z přečinu zneužití postavení v obchodním styku. V rámci domovních prohlídek zajistili kromě jiného účetnictví, množství listinných materiálů a výpočetní techniku. Nedílnou součástí práce kriminalistů byla i komunikace s finančními institucemi."

Obviněnému teď hrozí až čtyři roky vězení nebo zákaz činnosti. Ve firmě, kterou měl o zakázky připravovat, už nepracuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy