Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský řidič dodávky narazil na dálnici D1 u Bílova do sypače, vyprošťovali ho hasiči

Vážná zranění utrpěl v sobotu nad ránem polský řidič dodávky, která na dálnici D1 zezadu narazila do jedoucího sypače. Nehoda se stala na 335. kilometru u Bílova ve směru na Ostravu, řidiče dodávky museli vyprostit hasiči. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté.

Dvě hasičské jednotky, záchranáři a policisté spěchali v sobotu před půl pátou ráno na 335. kilometr dálnice D1 ve směru na Ostravu. U Bílova se totiž srazila bílá dodávka s nákladním sypačem údržby dálnic. Dodávku řídil polský řidič.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na sypači byla nárazem poškozena hydraulická soustava a olej vytekl na vozovku, v dodávce zůstal zaklíněný zraněný řidič. Hasiči pro jeho vyproštění museli využít hydraulické nástroje, zabralo jim to něco málo přes pět minut. Do péče si jej převzali zdravotníci."

Jak přesně se nehoda stala zatím není zcela jasné. Sypač jel v pravém pruhu, podle zdemolované dodávky mohla být na vině například vysoká rychlost, nevěnování se řízení nebo mikrospánek, případně kombinace několika faktorů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření. Dodávku řídil muž (ročník 1985) cizí státní příslušnosti. Provedená dechová zkouška u něj byla negativní."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zasahující jednotky dále zasypaly uniklé provozní náplně sorbentem, uklidili dálnici a pomohli s naložením dodávky na odtah. Nákladní automobil opustil místo nehody po vlastní ose, kompletní úklid a očištění povrchu vozovky zajistil správce komunikace.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanic Bílovec a Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy