Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár rodinného domu v Malé Morávce hasilo devět jednotek hasičů, škoda je 1,5 milionu

Téměř celou noc bojovali hasiči s obrovským požárem rodinného domu v Malé Morávce na Bruntálsku. Z nedalekého potoka vozili vodu a plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu za tři hodiny, do sobotního rána pak ještě dohašovali skrytá ohniska a rozebírali zasažené konstrukce. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun.

Požární poplach zalarmoval hasiče v sobotu 40 minut po půlnoci. K požáru rodinného domu v Malé Morávce na Bruntálsku byly okamžitě vyslány dvě profesionální jednotky z Bruntálu a Rýmařova a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Malé Morávky, Dolní Moravice, Karlovy Studánky a Vrbna pod Pradědem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události se střecha objektu o půdorysu přibližně 20x10 metrů nacházela zcela v plamenech. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a vyžádal si na místo další síly a prostředky - poplach tak byl vyhlášen i dobrovolným hasičům ze Světlé Hory, Břidličné a Bruntálu."

Požár zcela zasáhl půdní prostor domu a šířil se dále do obytných místností. Hasiči k likvidaci postupně nasadili šest vodních proudů a zasahovat museli v dýchací technice.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Pro dodávku hasební vody bylo na místním potoce zřízeno čerpací stanoviště, na kterém pracovala dvě plovoucí čerpadla. Požár se podařilo lokalizovat - tedy zabránit dalšímu šíření - krátce po půl třetí ráno. Velitel zásahu na místo povolal protiplynový automobil ze stanice HZS MSK v Bruntálu, který dovezl na výměnu další dýchací přístroje."

Nikomu se naštěstí nic nestalo. Předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun. Během soboty na místě pracovali další specialisté z řad hasičů, kteří zjišťovali příčinu požáru a upřesňovali další škody.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Krátce po půl osmé byl zredukován počet jednotek na místě zásahu - velitel čtyři z nich odeslal zpět na základny. Dohašování skrytých ohnisek a rozebírání zasažených konstrukcí trvalo hasičům ještě celé sobotní dopoledne.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy