Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trojice žen vybrala na kradené šeky ze sběrny přes 58 tisíc korun

Jedna z trojice žen ukradla na brigádě ve sběrně předvyplněné šeky. Společně si pak na ně chodily vybírat různé částky a dohromady si přišly na více než 58 tisíc korun. Opavským policistům oznámil majitel sběrny podezření na krádež až několik měsíců poté, co se stala. Policisté teď případ uzavřeli.

V polovině minulého roku přišel na opavskou policii majitel sběrny oznámit, že byl okraden. Z firmy mu totiž zmizely částečně předvyplněné šeky. Trestní oznámení podal až několik měsíců poté, co na krádež přišel. Měl totiž podezření, kdo to mohl udělat, ale věřil, že to se zlodějem vyřeší domluvou, to se ale nestalo.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Oznámením se začali zabývat opavští kriminalisté, kteří po zjištění všech skutečností případ předali vzhledem k věcné příslušnosti krajským kolegům. Ke konci roku obvinil vrchní komisař odboru hospodářské kriminality trojici žen ve věku od 28 do 47 let a to ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu podvodu ve formě spolupachatelství."

Policisté zjistili, že jedna z obviněných pracovala ve sběrně druhotných surovin jako brigádnice a od února do listopadu roku 2019 měla postupně získat dvacet výplatních šeků.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Ceniny byly částečně předvyplněné, chyběly výplatní částky a osobní údaje příjemce. Šeky měla po domluvě se spoluobviněnými postupně opatřit buď jménem svým či dalších dvou obviněných a částkou, která se pohybovala v rozmezí od jednoho do pěti tisíc korun."

Šeky si pak trojice žen chodila vyzvedávat do banky na Opavsku. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Získané peníze si měly rozdělit a finance použít pro vlastní potřebu. Způsobená škoda přesáhla 58 tisíc korun."

Ženy se nakonec pod tíhou důkazů policii ke všemu přiznaly. Teď jim ale hrozí až osm let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy