Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři zasahují u vážných úrazů dětí při zimních radovánkách, vyjíždí se i k úrazům seniorů

V pondělí zasahovali záchranáři u tří malých dětí, které se vážně zranily při sáňkování nebo bobování. Tříletou dívenku musel do nemocnice transportovat vrtulník. Záchranáři museli také pomáhat více než desítce seniorů, kteří se zranili při pádech na ledu.

Jízda na saních nebo bobech se jim vymkla kontrole a hned z toho byly velmi vážné úrazy. Trojice malých dětí narazila během pondělí do pevných překážek v podobě zábradlí, stromu a kovové konstrukce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jedenáctiletý chlapec v Beskydech si přivodil poranění dolní končetiny, čtyřleté dítě v Ostravě zranění hlavy. O rok mladší dítě v Jeseníkách se známkami otřesu mozku pak ošetřovala pozemní posádka i letečtí záchranáři. Dívka byla transportována do ostravské Fakultní nemocnice."

Záchranáři ošetřili během dne také na půl druhou desítku pacientů, kteří se zranili při pádech na ulicích, když uklouzli a upadli na zledovatělých chodnících, silnicích, či schodech. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednalo se o osoby vesměs seniorského věku s poraněními končetin. Po ošetření posádkami ZZS byly předány ve spádových zdravotnických zařízeních."

Lidé i řidiči by proto měli být v těchto dnech velmi opatrní. Během následujících dní se mají podle předpovědi počasí dostávat teploty do plusových hodnot, což způsobí postupné tání namrzlého sněhu, v noci ale opět klesnou teploty pod nulu. Do rána tak většinou opět vše namrzne. Stejně tak by měli rodiče dávat větší pozor na malé děti na saních a bobech a ty starší alespoň poučit o možném nebezpečí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy