Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zavřené bazény je nezastavily. Senioři z Ostravy-Jihu překonávají kanál La Manche suchou nohou

Senioři z Jihu Ostravy se úspěšně zapojují do všech projektů platformy SenSen, neboli Senzačních seniorů. Loni to byl mimo jiné mezigenerační projekt Dopis vnoučeti, nebo Přeplavme svůj La Manche. V aktivitách pokračují i letos.

Senioři z klubu Akord mají před sebou další výzvu. Opět chtějí překonat kanál La Manche, který má v nejužším místě 34 kilometrů. Zatímco loni ho společnými silami přeplavali, letos ho chtějí pokořit pěšími tůrami.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Ono se jedná o projekt platformy SenSen, Senzační senioři, která vlastně vznikla v Praze na celonárodní úrovni. Ten projekt je původně zaměřen na plavání a teď samozřejmě ta situace s koronavirem je taková, jaká je. Takže bazény jsou zavřené a proto vlastně Senzační seniory napadla ta idea provést ten přechod toho kanálu suchou nohou.”

Mimořádná pěší štafeta La Manche na suchu bude probíhat po celý únor, kdy se senioři pokusí ujít 34 kilometrů. Senioři z klubu Akord tak vyráží buď každý po vlastní ose, nebo na společnou procházku, při které řádně dodržují veškerá protiepidemická opatření. Naposledy se prošli křížovou cestou v Bělském lese.

Eva Šrubařová ,seniorka z klubu Akord: “ Já jsem v tu neděli ušla 5, ta procházka byla 5kilomerová a jinak každý den 2 km s pejskem chodím. Mimo toho ještě nějaké kilometry navíc s kolegyní se vždycky projdeme.”

Jiří Král, senior z klubu Akord: “Krásný lesopark máme v Ostravě-Jihu, tak toho využíváme. Nachozené mám 50 km od 1. února a těšíme se, že se to všechno rozvolní a budeme se moci setkávat.”

Veškeré kilometry, které senioři ujdou, se řádně zapisují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy