Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rumun chtěl na hranicích podplatit policisty, vzápětí skončil v policejní cele

Kontrola na hranicích skončila podezřením ze zločinu podplácení. Policejní hlídka totiž zastavila posádku auta z Rumunska, která chtěla přes Česko projet směr Dánsko. V autě se ale schovával muž bez platných dokladů. Policisté ho odmítli pustit na naše území a on je chtěl podplatit. Vzápětí tak skončil v cele předběžného zadržení. Teď mu hrozí až šest let vězení.

V pondělí hlídkovala cizinecká policie na hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova. Policisté kontrolovali auta přijíždějící ze Slovenska v souvislosti s kontrolou volného pohybu osob na našem území. Hodinu po půlnoci zastavili Mercedes s rumunskou registrační značkou.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Osádka předložila doklady totožnosti a uváděla, že jede do Dánska nakupovat automobily. Při navrácení dokladů policisté zjistili, že se v autě nachází ještě další osoba. Jednalo se o 36letého muže, který měl u sebe pouze doklad totožnosti a ofocenou první stranu řidičského průkazu."

Muži zákona cizinci řekli, že dál jet nesmí, protože nesplňuje důvodný účel pro tranzit přes Českou republiku, když si má údajně jet pro auto a nemá platný řidičský průkaz. Ten ale chtěl projet za každou cenu, rozhodl se proto zkusit policisty uplatit.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Při projednávání celé věci měl cizinec nabídnout policistům úplatek ve výši 20 Euro a to s cílem pokračovat v cestě do Dánska. Policisté úplatek jednoznačně odmítli, muže zadrželi a skončil v policejní cele. 

Policejní komisař z Frýdku Místku cizince obvinil ze zločinu podplácení a podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Soud ale návrh neakceptoval a tak byl muž ve středu propuštěn na svobodu. Teď mu u nás hrozí až šest let vězení. Dá se ale předpokládat, že uteče do zahraničí a nebude tak snadné ho později dostat k soudu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy