Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškolní děti z Ostravy už vyrobily 5 knih. Teď se vrhnou na další

Mateřská škola Lechowiczova v Ostravě vychovává mladé spisovatele. Díky dotaci od ostravského magistrátu si učitelky s dětmi vytvářejí vlastní knihy. Už jich mají na kontě pět a letos přibudou další.

Děti z Mateřské školy Lechowiczova v Ostravě knihy nejen milují, ale dokonce je i samy vyrábějí. Díky projektu Ve školce je mnoho knih, objevíme, co je v nich, už vzniklo pět knih. Tedy v každé třídě jedna.

Šárka Králová, ředitelka MŠ Ostrava, Lechowiczova: “Vybrali jsme si projekt, který jsme přihlásili do programu na podporu vzdělávání a talent managementu na území statutárního města Ostravy v roce 2019. V MŠ máme dost knih a jsou zdrojem informací. Součástí projektu bylo potom 5 knih.”

Těmi jsou interaktivní leporelo, Atlas podzimních listů, nebo zajímavá kniha s názvem K podzimu patří.

Je to vlastně návodná kniha ke čtení, kterou si děti mohou prohlédnout a zároveň jakoby přečíst, i když neumí číst.

Dalšími knihami byly Encyklopedie Věci kolem nás a pohádka Pod hříbkem.

Radmila Navrátilová, učitelka: "Tato knížka nám napomohla, že ty děti vlastně častěji teď navštěvují naši knihovničku, pracují s knihama, vyprávějí si nad knihou, pracují s hlasem a dokonce šetrněji zacházejí s knihama.”

Ve školce tvoří nejen knihy, ale jedna z tříd si pravidelně vede i zážitkový deník. Deníky inspirují i rodiče. kteří z nich mohou čerpat třeba tipy na výlety, nebo na různé hry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy