Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci si zaplavali v Žermanické přehradě v maskách, do vody si museli vysekat díru v ledu

Parta otužilců se sešla v sobotu odpoledne na břehu Žermanické přehrady. Pochvalovali si nejen sluníčko, ale také teplotu vody. Pro vstup si museli v ledu vysekat a vyřezat díru.

Roman Švancar, otužilec: “Tak počasí, to u každé naší akce vychází pravidelně. Je to taková jenom akcička malinká při skoro rozloučení se sezonou. Už nám to slunko vychází, teploty už pomaličku porostou nahoru, voda je zatím ještě v tom ideálním stavu 1,2 stupně Celsia, takže jenom tak pro radost. V rámci covidu trošku odděleně, nějaká jednohubka, nějaké pitíčko, okoupáníčko a hurá domů.”

Otužilci tentokrát svou akci pojali karnevalově, když šli do ledové vody v maskách.

Roman Švancar, otužilec: “Nemá to téma, nemá to žádný podtext, takže kdo co vymyslel, jednoduché, vtipné. Budeme mít potom samozřejmě vyhodnocení nejhezčí masky a nejhezčí dvojice.”

Koupání v ledové vodě není pro každého. Důležitá je příprava a postupné otužování.

Roman Švancar, otužilec: “My se koupeme každý bez limitu, samozřejmě. Takže, kdo kolik vydrží. Náš guru říká, že co je nad tři minuty, to už si honíme ego. Ale někdo vydrží tři, někdo pět, je to bez limitu. Každému podle jeho chuti. Úplně všichni mají zkušenosti s otužováním, protože vlézt do vody, co má jeden stupeň opravdu není bezpečné. Chce to opravdu ty teploty pomaličku snižovat. “
Anketa: “Já jsem přijela z Havířova. Jezdím tedy se otužovat na Žermanickou přehradu, jezdím do Frýdku na Ostravici a vlastně i na okolní vodní plochy. Otužuju se druhou sezonu. Začala jsem na podzim trošku pozdě, ale ale chytlo mě to a poznala jsem taky spoustu spoustu fajn lidi u vody, jak na přehradě, tak na řece a spoustu výborných lokalit na koupání. Pod ty 4 stupně už je to studené, ale je na pohodu. Opravdu po dvou sezonách poctivého chození do vody dvakrát třikrát týdně pro už je to na pohodu. já si zaplavu, nestojím v té vodě, nenosím neoprenové doplňky, jenom obyčejné boty do vody, žádné rukavice a musím říct, že třeba ruce po těch dvou sezonách se mi velice dobře prokrvují. Takže běžně v zimě nenosím rukavice.”
Anketa: “My jsme místní z Lučiny. Ten nápad se nám moc líbil. Já už se otužuju přes dva roky. Postupně jsme zvětšili naší lučinskou skupinu, už je nás asi osm, ale jsme rádi, že se to rozšiřuje. Co člověk cítí, když vleze do ledové vody? No asi tak minutu si zvyká a potom se rozlévá takové teplo po těle a je to lepší potom.”
Anketa: “Chodím plavat pravidelně a jo je to pohoda, je to super. Otužování je perfektní věc. Bereme i vnuka. Jde poprvé s námi do vody, tak uvidíme, jestli to zvládne.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků