Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se propadli pod led rybáři. Hasiči se k jednomu z nich museli plazit po břiše

Varování, která posledních dnech vydávají hasiči i vodohospodáři kvůli tajícímu ledu na vodních plochách některým lidem zkrátka nestačí a stále riskují život. Proto tak například v Karviné Dolech musely záchranné složky vytahovat z ledové vody rybáře, který se propadl pod led rybníku Mokroš.

V neděli dvě hodiny po poledni bylo v Karviné asi 10 stupňů Celsia. Přes vysokou teplotu se dva rybáři vydali na stále ještě zamrzlý rybník Mokroš v Dolech. Otvor si udělali asi 150 metrů od břehu. Z lovu se ale nakonec stal boj o život, když se s nimi led prolomil. Jednomu z mužů se podařilo vyškrábat z ledové vody a tak mohl druhému zavolat pomoc. 

Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS MS kraje: "Pro druhou osobu, která se od břehu nacházela přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu. Ti byli navázáni na lanech a měli s sebou také záchranné saně RS 5. Při přiblížení k zachraňované osobě se led začal propadat i pod hasiči. Ti si proto lehli na led a zbývajících pár metrů se k osobě doplazili a dováleli."

Hasiči dali rybáře do záchranných saní a společně s policisty ho vytáhli na břeh, kde už čekali zdravotníci. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Jakmile pacienta převzali do péče záchranáři, v sanitním vozidle jej zbavili promočeného oděvu a zajistili tepelný komfort. Postižený jevil známky silného podchlazení, avšak neutrpěl žádné poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na centrálním příjmu karvinské nemocnice.

Záchranáři znovu důrazně varují všechny občany, aby už nevstupovali na zamrzlé vodní plochy. V následujících dnech bude stále nadprůměrně teplo a na slunci led rychle taje. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků