Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hranice okresů zaplavili policisté, řidiči při cestě do práce popojížděli v dlouhých kolonách

Desítky policejních hlídek obsadily hranice okresů nejen v Moravskoslezském kraji. Někde probíhají převážně namátkové kontroly, jinde podle informací od řidičů kontrolují policisté každé projíždějící auto. Na některých hlavních tazích, zvláště na příjezdu do Ostravy od Havířova nebo Frýdku-Místku, se tak vytvořily dlouhé kolony. Řidičům často trvalo několik desítek minut, než kolonou pomalu projeli. Důvodem tohoto kolapsu je nové vládní nařízení o zákazu cestování mimo okres. Na cestu do práce musí mít lidé potvrzení od zaměstnavatele nebo vypsané vlastní čestné prohlášení.

Sociální sítě zaplavily ráno fotografie a informace naštvaných řidičů, kteří tvrdí, že se jim výrazně zkomplikovala cesta do práce.

Ivanka, řidička: "Dobrý den, chci upozornit řidiče, kteří budou jezdit do Ostravy do práce. Dnes ráno něco neskutečného, člověk jede na jedničku a stojí v koloně i hodinu, protože nekontrolují namátkově kam jedete, ale kontrolují každé auto. Tak nevím kde se stala chyba."
Michal K.; řidič: "Z Ostravy do Frýdku-Místku nebyl problém projet, ale několikakilometrová kolona byla právě v opačném směru. Policie zúžila provoz do jednoho pruhu a jen opticky kontrolovala krokem projíždějící auta. Na příjezdu do Bohumína jsem pak viděl hlídku, která auta přímo zastavovala."

Policie údajné zastavování každého auta nekomentovala, vážné dopravní komplikace podle ní nejsou a vše jde podle předpokladu. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Řidiči by měli počítat se zpožděním, ale žádné výrazné dopravní komplikace jsme nezaznamenali. V rámci Moravskoslezského kraje je přes 100 mobilních stanovišť, na kterých slouží několik stovek policistů. Dopravním policistům vypomáhají kolegové ze speciálních pořádkových jednotek, cizinecké policie, ale třeba i ze služby kriminální policie a vyšetřování. Hlídky se zaměřují nejen na hlavní tahy a silnice vyšších tříd, ale také na nižší třídy silnic a železnic, kde lze předpokládat, že by mohlo docházet k porušení opatření."

Na pomoc policii bylo v Moravskoslezském kraji vyčleněno také téměř 500 vojáků.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Na teritoriu Moravskoslezského kraje budou působit vojáci z Přáslavic, Hranic na Moravě, Lipníku nad Bečvou a Opavy. Termín operačního nasazení armády je stanoven od úterý 2. března do neděle 21. března 2021 s možností prodloužení do konce nouzového stavu. Dalších 38 příslušníků Armády České republiky již působí v 5 Moravskoslezských nemocnicích v rámci odběrových týmů a pomoci stálému personálu. Jedná se o nemocnice v Havířově, Frýdku-Místku, Karviné, Bílovci a Novém Jičíně."


Důvodem kontrol je nové nařízení vlády, které zakazuje cestování mimo okresy. Lidé, kteří jedou do práce musejí mít u sebe potvrzení od zaměstnavatele nebo vypsané vlastní čestné prohlášení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy