Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Karvinska vyjely dva autobusy na demonstraci do Prahy, přes hranice okresů je policisté nepustili

Měly to být dva autobusy plné lidí. Vyjely z Karviné a postupně měly v dalších městech nabírat cestující. Jenže dojely sotva po hranice okresu. Policisté je totiž zastavili a po kontrole rozhodli, že cestující nesplnili podmínky pro vycestování a všichni se tak museli vrátit zpátky domů.

V Praze byly v neděli svolány dvě velké demonstrace. Chystaly se na ně stovky lidí z celé republiky. Dva autobusy vyjely také z Karviné, pokračovaly do Orlové a pak měly směřovat pro cestující přes Ostravu a dál. Po celou dobu je sledovali policisté, kteří je také následně zastavili na hranici okresu.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté kontrolovali v rámci kontrol omezení pohybu na hranici okresu Karviná a Ostrava také dva autobusy, ve kterých bylo celkem 7 cestujících a řidiči. Cestující nesplnili podmínky vycestování. Případy jsme zadokumentovali a budou oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání."

Jako důvod k vycestování mimo okres měli lidé předkládat pozvánky na výběrové řízení asistenta poslance. Do Prahy tak autobusy s lidmi z různých koutů republiky zřejmě nedojely. První demonstrace začala ve 13. hodin a ukončena byla po 12. minutách, lidé totiž nedodržovali vládní nařízení.

Veřejná shromáždění jsou nyní povolena pouze v počtu maximálně 100 lidí, kteří musejí být rozděleni do skupin po dvaceti. Navíc je potřeba dodržovat mezi skupinami dvoumetrové rozestupy. Stejně tak musí mít každý patřičnou ochranu dýchacích cest, což řada lidí v Praze neměla.

První demonstraci svolala na 13. hodinu iniciativa My společně a ve 14. hodin byla pak naplánována další demonstrace iniciativy Chcípl PES. Ta byla ale během chvíle také rozpuštěna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy