Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava omezuje provoz MHD, stejně tak doprava v kraji najíždí na prázdninový jízdní řád

Kvůli vládou nařízenému omezení pohybu se opět změní jízdní řády regionálních autobusů, vlaku i Dopravního podniku Ostrava. V neděli 7. 3. najely na prázdninový jízdní řád příměstské autobusy a ve čtvrtek 11. 3. se k nim přidají i vlaky. Dopravní podnik Ostrava zavede od pondělí 8. 3. omezený jízdní řád na některých linkách, ten bude platit každý den od 16. hodiny.

Dopravní podnik Ostrava zaznamenává výrazný pokles vytíženosti na některých tramvajových a trolejbusových linkách. Na některých tramvajových spojích poklesla vytíženost mezitýdně po zavedení lockdownu až o 30 %, na některých trolejbusových spojích dokonce o více než 60 %. Od 8. 3. 2021 do odvolání tak bude na některých linkách po 16. hodině platit omezený jízdní řád.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Změny se dotknou konkrétně vybraných spojů na linkách č. 6, 7, 8, 10 a 103. Cestující najdou veškeré podrobnosti na webu DPO. Dopady lockdownu se naopak neprojevily v přepravní špičce, a proto tam DPO změny neplánuje."
Daniel Morys, ředitel DPO: "Nechceme jezdit zbytečně, s našimi zdroji nakládáme efektivně a rozumně. Omezeními určitě nedojde k nežádoucímu zahuštění obsazenosti spojů. Díky našim spolehlivým měřicím systémům jsme schopni okamžitě vyhodnotit a reagovat na aktuální trendy v přepravní poptávce. Rozhodně budeme i nadále pokračovat v pravidelných měřeních, a jakmile zaznamenáme změnu, okamžitě a pružně na poptávku našich cestujících opět zareagujeme."

Na omezený režim najíždí postupně i regionální autobusy a vlaky. Autobusy najely na prázdninový režim v neděli a vlaky se k nim přidají ve čtvrtek 11. března.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "V Moravskoslezském kraji se opakuje situace z října minulého roku. Kvůli pandemii přecházejí jízdní řády na omezený režim. Vláda navíc kvůli boji s koronavirem omezila lidem pohyb mezi okresy, takže je jasné, že bude regionální dopravu využívat výrazně méně cestujících. Dočasně pak budou zastaveny i turistické linky, jezdit nebudou například na Praděd ani v Beskydech."

Dochází také k dalším dílčím změnám jízdních řádů některých příměstských autobusových linek. Ve čtvrtek přestal jezdit autobus z Karlovy Studánky na Ovčárnu (linka 853885). Omezeny byly vybrané spoje, které s touto turistickou linkou provozně souvisí. Týká se to linek 853861 Bruntál-Vrbno pod Pradědem-Karlova Studánka a 853862 Bruntál-Malá Morávka, Karlov-Karlova Studánka. Turistické autobusy byly zrušeny i v Beskydech. V sobotu už nevyjela linka 912391 (Karviná-Havířov-Lučina-Raškovice-Morávka), linka 912392 (Orlová-Havířov- Soběšovice-Vojkovice-Raškovice-Krásná) a linka 912990 (Havířov-Frýdek-Místek- Ostravice-Bílá-Rožnov pod Radhoštěm).

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Opět platí doporučení, aby si lidé své spoje ověřili, než kamkoliv vyrazí. Uznávám, že tyto změny cestujícím přinášejí určité nepohodlí, ale bylo by velmi nehospodárné nechat jezdit po kraji prázdné autobusy a vlaky. Změny v dopravě se možná budou týkat i některých leteckých linek, aktuálně v této věci probíhají jednání mezi letištěm a dopravcem."

Aktuální informace pro cestující jsou na www.kodis.cz nebo ve vyhledávačích spojení, případně je možné spojení ověřit na Dopravním infocentru ODIS, a to na telefonním čísle 597 608 508.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy