Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havarovaný polský kamion visel ze srázu na svodidlech, zasahovat musela těžká technika hasičů

Polský kamion s ukrajinským řidičem za volantem v pondělí 8. března 2021 havaroval a následně uvízl v zatáčce v lese ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku. Na místo musely vyrazit tři jednotky hasičů, kteří povolali speciální techniku z Ostravy.

video: HZS MSK

Kamion zůstal viset nad srázem a držela jej pouze svodidla. Po nárazu se navíc mezi tahač a návěs vklínil silný smrk. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ihned po příjezdu hasičů k nehodě byl ještě během pondělního dopoledne nebezpečný kamion stabilizován pomocí navijáku z vyprošťovací Tatry 815 z bruntálské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Povolán byl vyprošťovací speciál Tatra 815-7 Omars a automobilový jeřáb Demag/Terex ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh. Mezitím hasiči pomocí automobilové plošiny AP 27 Tatra 815 odstranili překážející smrk."

Hasiči nejprve zhruba hodinu pečlivě vymýšleli, jakým způsobem bezpečně havarovaný kamion vyprostí. Použili při tom obě vyprošťovací tatry i jeřáb, což zabralo další hodinu. Situaci komplikovalo počasí a špatná domluva s ukrajinským řidičem. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Po úspěšném vyproštění byl polský kamion, který vezl čtyři tuny sypkého materiálu, schopen nastartovat. Zda odjel sám, nebo mu muselo pomoci odtahové vozidlo, které mezitím přijelo z Polska, již hasiči neviděli. Odjeli na své základny – mj. zahřát se a usušit…"
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy