Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výhružky smrtí kvůli pandemii. Muž z Ostravy chtěl zabít členy vlády, policisty, hasiče a dokonce i učitele a doktory

Kriminalistům z Odboru extrémismu a terorismu KŘP hl. m. Prahy se díky spolupráci s kolegy z Národní centrály proti organizovanému zločinu a policisty z Moravskoslezského kraje podařilo vypátrat muže, který vyhrožoval smrtí členům vlády, policistům, učitelům, lékařům a hasičům. Jde o čtyřiapadesátiletého muže z Ostravy.

video: PČR

Informaci v průběhu úterý 9. března 2021 zveřejnila tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy Eva Kropáčová. 

Eva Kropáčová, mluvčí PČR KŘP hlavního města Prahy: "Zadržený zaslal na konci února do emailové schránky jedné ze státních organizací zprávu, ve které vyhrožoval usmrcením úředním osobám (policistům a členům vlády) a současně vyhrožoval usmrcením skupině obyvatel (učitelům, doktorům, hasičům). Výhružná zpráva souvisela s aktuálním řešením pandemické situace."

Muž už si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let. Podle policie je podezřelý stíhán na svobodě. 

Eva Kropáčová, mluvčí PČR KŘP hlavního města Prahy: "V poslední době se velmi často setkáváme s těmito případy. Kriminalisté v poslední době zaznamenali několik obdobných případů, kdy bylo vyhrožováno státním institucím nebo jednotlivcům." 

Další podrobnosti k případu policie nesdělila.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy