Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasič při rozvozu vakcín objevil na silnici zraněného výra, s pomocí svého psa jej zachránil

Hasiči Moravskoslezského kraje zveřejnili příběh záchrany vzácného výra velkého. Zraněného ptáka si všiml jeden z profesionálních hasičů při rozvozu vakcíny. Zvíře leželo na silnici. Kvůli vakcínám, které hasič vezl, ptáka nemohl naložit a odvézt do péče odborníků. Podařilo se mu to až později, po návratu z práce, za vydatné pomoci svého loveckého psa.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při pondělním (8.3.2021) ranním rozvozu vakcín proti covidu-19 po Moravskoslezském kraji hasič spatřil – ještě za tmy – uprostřed protisměrného jízdního pruhu na Novojičínsku „něco“ ležet." 
hasič: „Myslel jsem si, že to je papír, ale když jsem kolem projel, tak jsem si všiml, že se blýskly oči. Proto jsem zastavil, couvnul zpět, odstavil služební auto na krajnici a zapnul majáky. Byla tma, tak ať jsme vidět.“ 

Hasič zjistil, že výr má zlomené levé křídlo, překryl ho dekou a opatrně odnesl do bezpečí, mimo cestu. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do služebního auta jej totiž nemohl naložit – z hygienických důvodů ve vztahu k vakcínám." 
hasič: „Zásah zastavil čtyři vozidla, která asi dvě minuty počkala, než jsem výra dal na pole do trávy, aby ho nic nepřejelo. Díky služebním majákům nepřejel nikdo ani mě.“

Poté, co se hasič vrátil odpoledne z práce, vzal na místo svého psa Baxe Hostýna Huntery, který je lovecky veden a umí pernatou zvěř vyhledávat. Zraněný výr na místě nebyl, s tím ale psí parťák rychle pomohl a zvíře našel. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Seděl částečně skryt pod křovím na okraji lesa a pole. A nebyl schopen letu. Výra proto opět hasič opatrně zabalil do deky, vložil do připravené klece a zavolal do Záchranné stanice Bartošovice. Výr prožil svoji první noc mimo přírodu v garáži rodinného domku. Úterní ráno (9.3.2021) odcestoval se svým zachráncem na stanici v Ostravě-Porubě, součásti integrovaného výjezdového centra, kde si jej po poledni vyzvedli pracovníci Záchranné stanice Bartošovice (okres Nový Jičín)."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy