Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stačí jedno kliknutí a strážníci v Havířově poznají, zda není vozidlo v pátrání

  • Havířov,

Strážníci městské policie v Havířově využívají jako první novou aplikaci, která jim umožní rychle zjistit podle registrační značky, zda vozidlo není v pátrání, ale také to, jestli se řidič v minulosti dopustil přestupku.

Městská policie v Havířově ráda pořizuje technické novinky. Nedávno zakoupila druhou mobilní služebnu, termovize, investuje do rozšíření kamerových systémů. Nyní jako první České republice používá i čtečku registračních značek.

Petr Šataník, zástupce ředitele MP Havířov:  "Aplikace umí načíst, nasnímat registrační značky vozidel. Následně to vyhodí v barevném podtextu. Zelená barva znamená, že vozidlo je v pořádku, nebylo řešeno,  Pokud má oranžový podtext, tak vozidlo již bylo řešeno za nějaký přestupek. Na parkovištích pokud nasnímáme značku a zobrazí se červený podtext to znamená, že vozidlo je v pátrání PČR."

Hlavní výhodou je, že aplikace může načíst mnoho registračních značek a v podstatě je vyhodnotit ihned.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "V podstatě budeme moct prověřit všechna vozidla na území celého města v průběhu určitého časového úseku a zjistíme zda jsou, či nejsou zcizená, jsou to vozidla, která řídí problémoví řidiči, protože to auto samo přestupek neudělá."
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "My ne že jen investujeme do těch technologií a investujeme do kamerových systémů, investujeme i do software, takže dneska je našem MP opět lídrem v ČR. Jako první mají spuštěnou aplikaci, která jim umožňuje zefektivnit jejich práci."

Městská policie by chtěla rovněž začít používat podobnou aplikaci i na občanské průkazy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy