Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy začnou s opravami silnic a chodníků po zimě. Potrvají déle než obvykle

Děr a výtluků je po letošní zimě mnohem více. Jejich opravy, které v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz začnou už v příštích dnech, se tak prodraží a také protáhnou. Vyžádají si o zhruba jeden milion více.

V Moravské Ostravě a Přívozu už mají vše připraveno na opravy silnic a chodníků po zimě. Technické služby už mají plán oprav i vysoutěžený materiál. Teď už se čeká jen na to, až obalovny zahájí provoz.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme asfaltobeton i recykláty vysoutěženy. Asfaltobeton dokonce za nižší cenu než minulý rok, Nejhorší je zejména tam, vidíme tu vozovku za mnou na ulici Trocnovská, kde vlastně ta vozovka není z jednoho, dá se říct, koberce.”

V obvodu ročně opraví až 24 tisíc metrů čtverečních silnic a chodníků. Letos jich vzhledem k mrazivé zimě bude ještě více. Opravy děr a výtluků technické služby provádí dvěma způsoby.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Jedna je klasická technologie, kdy předchází té samotné opravě nějaký ořez a vybourání toho výtluku. Používáme i druhou metodu, a tou je vlastně metoda ohřevu plynovým infraohřevem. Ta technologie je sice pomalejší, ale je výrazně levnější.” 

Zatím to vypadá, že by opravy mohly začít už po 22. březnu.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Většinou je ukončujeme do léta a letos spíš předpokládáme, že ukončíme kompletně opravy až koncem léta."

Technické služby ale neopravují jen silnice a chodníky, ale také dlažby a obrubníky a na starost mají i údržbu vodorovného i svislého dopravního značení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy