Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři těžce zraněné si vyžádala srážka dvou aut u Palačova na Novojičínsku

Záchranáři, hasiči a policisté v úterý zasahovali u vážné nehody na silnici I/48 u Palačova na Novojičínsku. Po srážce dvou aut zůstali na místě tři těžce zranění. Jednoho musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Záchranáři dostali informaci o nehodě poblíž Palačova po patnácté hodině. Na místo okamžitě vyrazily sanitky z Nového Jičína a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Nehoda si vyžádala tři těžce zraněné.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: Pětapadesátiletý muž byl po střetu zaklíněn v havarovaném automobilu a vyprostili jej svědkové události. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, páteře a pánve. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a posádky zajistily další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče."

Poté ho vrtulník transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmačtyřicetiletý muž a čtyřicetiletá žena byli zraněni středně těžce. Pacient utrpěl poranění horní končetiny a hrudníku, pacientka hlavy. Oba byli po ošetření přepraveni sanitními vozidly do novojičínské nemocnice."

Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují policisté. Další velmi vážné hromadné nehody zkomplikovaly provoz na dálnici D1 a poté i na objízdných trasách silnic I/48 a I/47 ve směru od Olomouce na Ostravu. Postupně se tam srazilo zřejmě vlivem náhlé změny počasí více jak 20 aut a nehody si tam vyžádaly minimálně 11 zraněných.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy