Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Připravte se na omezení. V Ostravě-Porubě začala oprava ulice Mongolská

Porubu letos čekají hned čtyři větší dopravní stavby. Řidiči tak musí počítat s komplikacemi. Aktuálně začala rekonstrukce ulic Mongolská a Sjízdná a stavět se bude také kruhový objezd v ulici Nad Porubkou.

Řidiči by se měli obrnit trpělivostí. V Ostravě-Porubě začala plánovaná rekonstrukce povrchu frekventovaných ulic Mongolská a Sjízdná, která potrvá celé 3 měsíce a vyžádá si zhruba 13 milionů korun.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: “Budou se frézovat povrchy vozovek, budou se umisťovat i provizorní chodníky, budou se posouvat autobusové zastávky.”

Opravovaný úsek bude zpočátku s opatrností průjezdný, od 12. dubna se ale bude jezdit jen v jednom jízdním pruhu, ve kterém bude navíc snížená i rychlost.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: “Pak bude bohužel tedy ta trasa skutečně i uzavřena “

Původně měla rekonstrukce ulic Mongolská a Sjízdná začít ve stejnou dobu jako stavba kruhového objezdu na ulici Nad Porubkou u plánované stavby supermarketu při vjezdu na ulici Rudnou, čemuž se naštěstí podařilo zabránit.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tyto dvě stavby se nám podařilo zkoordinovat tak, aby se minuly, protože reálně hrozilo, že skutečně dva hlavní výjezdy z Poruby budou ve stejném čase uzavřeny.”

Rekonstrukcí projde i tramvajový pás od Vozovny ke křižovatce u Slovanu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Od dubna by mělo ŘSD začít rekonstruovat most na ulici 17. listopadu přes Porubku.”

Tato stavba bude náročnější a vyžádá si tak delší čas. Skončit by měla až na konci letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy