Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě přibývá odkladů. Budoucí prvňáčky posouvají dál přípravné třídy

Přípravné třídy jsou in. Jejich cílem je připravit děti na první ročník základní školy. Určeny jsou dětem, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky a zároveň se chtějí naučit něco nového.

V Porubě otevřou vůbec první přípravnou třídu. Fungovat by měla od nového školního roku na Základní škole Jana Šoupala pro děti, které se ještě na první třídu necítí a opakování posledního ročníku školky by je vůbec nikam neposunulo.

Petr Nilius, psycholog: “Přípravná třída je jeden z možných nástrojů, kdy můžeme pracovat s dítětem v rámci přirozené věkové skupiny, kdy můžeme více individualizovat tu přípravu. Už to vypadá více jako škola, ale už to není školka.”


Do přípravné třídy děti dochází na 4 hodiny denně, z toho se dvě hodiny učí a další dvě hodiny hrají různé hry.

Milan Chalupa, ředitel ZŠ J. Šoupala: “V některých městech ty přípravné třídy fungují a fungují výborně, takže jsme se inspirovali i u jiných a já předpokládám, že se nám podaří tu přípravnou třídu otevřít.”

Nejen v Porubě hrozí, že budou poslední ročníky školek přeplněny. O odklad školní docházky pro své dítě totiž každým rokem žádá stále více rodičů.

Petr Nilius, psycholog: “My jsme dělali screening v Porubě, tak se nám ukazuje, že můžeme předpokládat 15-25% odkladů navýšení oproti předchozímu roku, kdy to bylo v podstatě skoro každé 4., 5. dítě. Není proto obvykle jako důvod."

Podrobnosti k přihlášce na přípravnou třídu najdete na stránkách Základní školy Šoupala.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy