Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě ženy ukradly 80leté seniorce úspory, vloudily se jí do bytu kvůli údajné kontrole dodávek energií

Pod záminkou kontroly energií se vloudily dvě ženy do bytu 80leté seniorky v Kopřivnici. Jedna zřejmě nebohou ženu zabavila a druhá jí mezitím prohledala byt a ukradla úspory ve výši 25 tisíc korun. Poté obě podvodnice zmizely. Už po nich pátrá policie, která zároveň varuje především seniory, aby nepouštěli do svých obydlí cizí lidi.

Ve čtvrtek 18. března se po Kopřivnici pohybovaly dvě podvodnice. Dopoledne kolem deváté hodiny se na ulici Ke Koryčce dostaly pod falešnou záminkou do bytu 80leté seniorky.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Zazvonily na domovní zvonek a pod záminkou kontroly dodávek energií vstoupily do obydlí této osoby seniorského věku. V době údajné kontroly spotřeby elektrické energie a plynu však neznámé ženy využily chvilkové nepozornosti 80leté ženy a ze šatní skříně v ložnici jí odcizily uschované finanční prostředky na hotovosti ve výši 25 tisíc korun."

Jedna pravděpodobně ženu zabavila a druhá mezitím stihla prohledat byt. Policie už po obou podvodnicích pátrají a žádají veřejnost o pomoc. Je možné, že podvodnice se objevily i u jiných lidí.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osob pachatelů, jakož i k nálezu a zajištění odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání 158."

Policisté zároveň upozorňují veřejnost, hlavně seniory, aby byli velmi obezřetní a ostražití při kontaktu s cizími lidmi, a to nejen na ulicích, ale hlavně v místech svého bydliště.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Nezřídka se totiž stává, že se jim neznámá osoba snaží dostat do jejich obydlí za účelem zcela výhodného nákupu různého zboží (hrnce, deky, lampy, bundy, ošacení) nebo pod záminkou změny dodavatele plynu, elektřiny, životního pojištění a podobně."

S největší pravděpodobností však tímto jednáním bývají oslovené osoby podvedeny nebo dokonce okradeny o celoživotní úspory, o cennosti, o šperky, o drahé věci a o předměty mající pro seniory srdeční a nevratnou vzpomínku. V řadě měst zároveň platí zákaz podomního prodeje, kdy stačí v takových případech přivolat na pomoc městské strážníky.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V žádném případě by si však lidé neměli cizí osobu nebo osoby pouštět do bytu či rodinného domu, neměli by uzavírat podivné smlouvy na ulicích či v domácnostech, ale měli by zajít do tak zvaných kamenných obchodů a provozoven jednotlivých organizací. Nikdy by osloveni lidé neměli být s cizí osobou sami, je zapotřebí k případnému jednání přivolat rodinného příbuzného, kamaráda, známého nebo souseda."

V případě jakéhokoli podezření na nekalé a podvodné jednání, obtěžování neznámými lidmi na nic nečekejte a volejte rovnou linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy