Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bělský les opět terčem vandalů! Hákové kříže se objevily na dalších naučných cedulích

V Bělském lese už podruhé v krátké době řádili vandalové. Nacistickými znaky posprejovali naučné cedule u vstupu do lesa z ulice Čujkovova a také cedule označující surikatí stezku, která je určena dětem. Případ šetří policie.

Sotva, co se do Bělského lesa vrátilo pět opravených naučných cedulí, které koncem února někdo posprejoval hákovými kříži a jinými svastikami, musí se opravovat dalších šest. Posprejované jsou stejnými symboly na dvou místech lesoparku.

Anketa: návštěvnice Bělského lesa: “Jsou to svině a policajti kolem toho chodí a vůbec si toho nevšímají. To je neuvěřitelné, to jsme na to dneska přišli. Je to hrozné.”

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “V sobotu 21. března krátce po 11. hodině jsme přijali oznámení od občana o posprejovaných tabulích v Bělském lese, na kterých byly nastříkané hákové kříže. Vzhledem k okolnostem případu jsme na místo přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala.”

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Tentokrát se to týká surikatí stezky s tím, že u vstupu do lesa v té severní části je poškozena ta cedule jak se lidé mají v lese chovat. Tady se nám prohání nějaká partička nejspíše, která se možná hecuje navzájem."

Vandalové tentokrát neponičili jen cedule a surikatí stezku, ale hákovými kříži počmárali i stromy.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň:: “Jsou to magoři, kteří znehodnocují tady ten městský mobiliář, protože to stojí spoustu energie, spoustu oprav, peněz."

Poškozeny jsou ovšem i lanové překážky pro děti. Zatímco při únorovém řádění sprejerů škoda přesáhla 5 tisíc korun, teď se zřejmě vyšplhá na více než dvojnásobek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy