Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V areálu Dolu Hlubina ožívá další budova. Z bývalé výdušné jámy bude Kreativní akademie s vyhlídkou

V Ostravě ožívá další industriální budova. Stará výdušná jáma postavená v 60. letech minulého století jako součást bývalého kamenouhelného Dolu Hlubina. Po přestavbě na Kreativní akademii se zároveň stane i vyhlídkou.

V areálu Dolu Hlubina v Ostravě vzniká Kreativní akademie. A to rekonstrukcí bývalé výdušné jámy, která je kulturní památkou a roky chátrala. Jedná se o cihlový objekt, který získá svůj původní vzhled.

Martin Tošenovský, ředitel Kreativní akademie: “Veškeré ty části, které jsme mohli ponechat, tak jsme krásně zachovali a samozřejmě doplňujeme novými prvky, jako bude vlastně nástavba nad touto stavbou.”

Pětipatrová budova se tak zvýší o další 3 patra. Zachován bude také industriální vzhled interiéru. V budově tak zůstane mimo jiné původní oběžné kolo.

Martin Tošenovský, ředitel Kreativní akademie: “To jsou komponenty, které vlastně zůstávají součástí stavby. Byly tady jako hlavní dominantou pro v podstatě sloužící celou věž výdušné jámy, která do 800 metrů tímto kolem víceméně pročišťovala vzduch.”

Část objektu bude zpřístupněn i lidem, kteří se tak dozví vše o historii této budovy a také o její funkčnosti.

Lidé se budou moci svézt i vyhlídkovým proskleným výtahem, který je navržen na fasádě budovy.
Cílem akademie je zapojit děti a studenty kreativních oborů do různých kampaní, aby získali co nejlepší praxi.

Monika Hillová, produkce Kreativní akademie: “Máme za sebou kampaň Řemeslo má respekt. Je určena pro žáky 8. a 9. tříd a jejich rodičům při rozhodování jejich budoucích povolání. A vlastně přímo v té kampani zasahují, nebo s námi spolupracují i žáci."

Kreativní akademie by měla být dokončena ještě letos.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy