Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě třetiny zaměstnanců škol v kraji podstoupí očkování proti koronaviru

Přes 22 a půl tisíce zaměstnanců škol v kraji už se zaregistrovalo do Centrálního rezervačního systému. Dohromady tak jde o více než dvě třetiny ze všech učitelů a dalších pedagogických i nepedagogických pracovníků, kteří se dobrovolně nechají naočkovat proti koronaviru.

Návrat dětí do škol je teď priorita na nejvyšší úrovni. Ruku v ruce s ním jde i jistota, že děti bude mít kdo učit. Proto bylo u zaměstnanců škol v kraji důležité, aby se nechali naočkovat proti koronaviru. Registrovat se mohli do neděle 28. března.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Návrat dětí do školních lavic už vyhlíží nejen děti a jejich rodiče, ale i ředitelé a zaměstnanci škol. Sebekvalitnější distanční výuka nemůže nahradit přímý kontakt pedagogů s žáky během vyučování. Vzdělávání na dálku je hlavně pro nejmladší žáky nesmírně náročné a vyčerpávající je i pro vyučující. Očkování zaměstnanců škol je jedním z prostředků, jak se k prezenční výuce brzy vrátit."

V Moravskoslezském kraji je bezmála 18 tisíc učitelů, další 4 tisíce pedagogických a 11 tisíc nepedagogických pracovníků. Ve školách tedy pracuje celkem zhruba 33 tisíc lidí.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "K očkování se v Moravskoslezském kraji zaregistrovalo 22 672 zaměstnanců škol. První dávku vakcíny už má dokonce za sebou 5 364 z nich, obě dávky už dostalo 407 osob pracujících ve školách v regionu. Před závorou je 7760 osob, tedy těch, kteří ještě nedostali termín k očkování."

Ve výsledku bude naočkovaných zaměstnanců škol ještě více. Někteří jsou krátce po prodělaném onemocnění covid-19 a k očkování jít zatím nemohou, další se k podstoupení vakcinace ještě mohou rozhodnout v příštích měsících a absolvovat ho později.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy