Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienty porubských domů s pečovatelskou službou rozveselil Koncert pod okny. Některé i roztančil

Velikonoční svátky seniorům v Ostravě-Porubě zpestřily koncerty pod okny. Uskutečnily se hned tři, tedy v každém domě s pečovatelskou službou jeden. Lidem zvedly náladu a vytrhly je z každodenní šedi.

Domov s pečovatelskou službou Průběžná v Ostravě-Porubě během velikonočních svátků roztančila kapela Akorďanka. Koncert pod okny, kterým chtěla radnice rozveselit seniory v době, která nepřeje žádným společenským akcím, udělal radost všem.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Většina z nich už měsíce musí zůstávat doma, tak jsme si řekli, že pro ně uspořádáme koncerty pod okny a zahrnuli jsme do toho všechny naše domy s pečovatelskou službou."


František Huňař, Dechovka Akorďanka: "Máme nachystaných spoustu písniček. Škoda lásky, takové klasické, aby si lidé mohli s námi i zazpívat."

Někteří senioři se na koncert tak těšili, že ani neodjeli za svými rodinami.

Anketa: klienti DPS Průběžná: “Dneska jsem měla být u dcery v Polance a jsem říkala ne. Je koncert, tak v žádném případě. Až zítra.”
"Covid jsme si prodělali, naočkovaní jsme byli a teď jsme rádi, že jsme se toho dočkali."
"To potřebuje trochu povznést, takže je to prima."


Koncerty byly takovou malou náplastí na to, že kvůli pandemii koronaviru nebylo možné uspořádat oblíbené akce, na které byli senioři zvyklí. Jako třeba seniorský jarní bál, senior tančírny, nebo senior olympiády.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy