Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči rozvezli 1,3 milionu respirátorů pro školy v Moravskoslezském kraji

Týden po distribuci antigenních testů rozvezli hasiči po Moravskoslezském kraji 1,3 milionu respirátorů. Ty opět půjdou do škol a jejich rozdělení dále zajistí radnice 22 obcí z rozšířenou působností. Budou tam pro ně připraveny k vyzvednutí.

Profesionální hasiči ve spolupráci s krajským úřadem a také dobrovolnými hasiči z Ostravy-Muglinova a Radvanic zajišťovali další rozvor respirátorů pro školy v kraji. Během středy jich rozvezli do 22 obcí s rozšířenou působností 1,3 milionu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Například na Novou radnici, tedy Magistrát města Ostravy, dovezl nákladní automobil dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic už během středečního dopoledne 181 krabic a v každé 2000 kusů respirátorů, tedy celkem 362 tisíc kusů ochranných prostředků."

Pět prosklených dodávek HZS MSK a jeden nákladní automobil dobrovolných hasičů z Radvanic rozvážely ve středu tyto respirátory z Krajského distribučního centra v Ostravě-Hrabůvce, což byla dříve stanice HZS MSK.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "O den dříve je sem dovezli hlučínští hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR ze skladu SSHR v Pardubicích-Opočínku.Do středeční nakládky do vozidel se po přesném rozdělení krabic Krajským úřadem Moravskoslezského kraje zapojili hasiči z HZS MSK, Muglinova, Radvanic a také pracovníci krajského úřadu. Do rozvozu příslušníci HZS MSK a dobrovolní hasiči z Radvanic."

Dosud bezproblémový rozvoz po kraji byl hotov do středečních 15 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy