Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při rekonstrukci mostu v Oldřichovicích objevili historické zařízení na jeho demolici

Nevšední nález čekal na šestici pracovníků stavební firmy v Oldřichovicích. Během oprav mostu objevili historické zařízení z dob během války, které sloužilo k účelovému zničení mostu. Aktuálně stavbaři čistí mostovku, bourají se římsy a instaluje ochranná lávka. Opravy kolem silnice I/11 potrvají nejméně do září letošního roku.

Proces rekonstrukce silnice I/11 postupuje podle plánu. Aktuálně ale stavbaři narazili při opravě mostu v Oldřichovicích na mimořádné zařízení z dob války. 

Miroslav Mazal, odbor komunikace ŘSD: "Šestice pracovníků stavební firmy objevila historické zařízení k účelovému zničení mostu. Připravené otvory byly do konstrukce zabudovány v minulosti, za tehdejšího režimu se dutiny vytvářely v každém mostu kvůli případné likvidace stavby v rámci taktického ústupu vojsk během bojového konfliktu."

Podobná umístění výbušnin do mostů se projektovala ještě do začátku sametové revoluce. Opravu mostu to ale nijak neomezilo.

Miroslav Mazal, odbor komunikace ŘSD: "Pokračuje čištěním mostovky, bouráním římsy a instalací ochranné lávky. Podle platného harmonogramu stavby bude následovat odkop přechodové oblasti a montáž záporového pažení za účasti těžké techniky."

Opravy silnice I/11 potrvají nejméně do září letošního roku, v úseku třetího kilometru je vedena kyvadlová doprava kolem semaforů jedním pruhem pro oba směry. Rekonstrukce vyjde na více než 10 milionů korun bez DPH.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků