Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při rekonstrukci mostu v Oldřichovicích objevili historické zařízení na jeho demolici

Nevšední nález čekal na šestici pracovníků stavební firmy v Oldřichovicích. Během oprav mostu objevili historické zařízení z dob během války, které sloužilo k účelovému zničení mostu. Aktuálně stavbaři čistí mostovku, bourají se římsy a instaluje ochranná lávka. Opravy kolem silnice I/11 potrvají nejméně do září letošního roku.

Proces rekonstrukce silnice I/11 postupuje podle plánu. Aktuálně ale stavbaři narazili při opravě mostu v Oldřichovicích na mimořádné zařízení z dob války. 

Miroslav Mazal, odbor komunikace ŘSD: "Šestice pracovníků stavební firmy objevila historické zařízení k účelovému zničení mostu. Připravené otvory byly do konstrukce zabudovány v minulosti, za tehdejšího režimu se dutiny vytvářely v každém mostu kvůli případné likvidace stavby v rámci taktického ústupu vojsk během bojového konfliktu."

Podobná umístění výbušnin do mostů se projektovala ještě do začátku sametové revoluce. Opravu mostu to ale nijak neomezilo.

Miroslav Mazal, odbor komunikace ŘSD: "Pokračuje čištěním mostovky, bouráním římsy a instalací ochranné lávky. Podle platného harmonogramu stavby bude následovat odkop přechodové oblasti a montáž záporového pažení za účasti těžké techniky."

Opravy silnice I/11 potrvají nejméně do září letošního roku, v úseku třetího kilometru je vedena kyvadlová doprava kolem semaforů jedním pruhem pro oba směry. Rekonstrukce vyjde na více než 10 milionů korun bez DPH.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy