Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mošnovské průmyslové zóně postaví Italové nový podnik. Ostrava připravuje prodej pozemků

Ostravě se podařilo získat do průmyslové zóny v Mošnově dalšího investora. Italská společnost IRCE tam chce vystavět podnik na výrobu vodičů pro nejrůznější zařízení. Prodej pozemku už schválilo zastupitelstvo města a nyní se připravuje smlouva.

Ostrava prodá 5 hektarů plochy ve strategické průmyslové zóně v Mošnově italské firmě IRCE. Ta na nich chce vybudovat továrnu pro výrobu vodičů z mědi a hliníků, které se používají pro vinutí v elektrických strojích. Italové za pozemek zaplatí asi 28 milionů korun.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Firma má sídlo v italské Imole, má 9 závodů v šesti zemích po celém světě a z toho čtyři v Evropě. Tady chtějí vybudovat základnu pro celou střední a východní Evropu. Ta jednání o prodeji už vedeme více než rok. Nakonec ta smlouva je víceméně standardní."

Italové zvolili Mošnov kvůli jeho poloze, protože z něj budou zásobovat především zákazníky z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. V továrně bude zaměstnáno asi 100 pracovníků. Hotova by měla být v roce 2030. 

Fillipo Casadie, jednatel společnosti IRCE: „Pro náš český závod počítáme s pořízením nejpokročilejších technologií a zařízení průmyslu 4.0,které budou splňovat nejpřísnější požadavky na úsporu energie a ochranu životního prostředí. Nově vytvořená pracovní místa obsluhy sofistikovaných výrobních zařízení na tváření drátu na válcovacích stolicích, jejich žíhání, potahování izolanty, vytvrzování, vinutí, kontrolu a balení tak budou technického směru s vyšší kvalifikací.

Pro Ostravu je to ve strategické průmyslové zóně devátý prodej pozemku investorovi. V Mošnově pracuje už téměř 3800 lidí a bylo tam proinvestováno asi 15 miliard korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy