Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Po prchajícím řidiči policisté nejdříve stříleli, pak ho lovili z řeky

Z ledové vody řeky Lučiny v centru Havířova zachraňovali ve čtvrtek odpoledne policisté muže, který jim chtěl uplavat poté, co se o chvíli dříve snažil ujet autem, byť po něm policisté stříleli ze svých zbraní.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Dnes kolem třetí hodiny odpoledne policisté obvodního oddělení v městské části Podlesí se pokoušeli zkontrolovat totožnost řidiče (1984) osobního vozidla Škoda Superb. Ten vzápětí šlápl na plynový pedál a začal před policisty ujíždět. Řidič jel vysokou rychlostí ulicemi města, na zvuková a výstražná znamení k zastavení nereagoval. Pokyny policistů ignoroval a řítil se ulicemi směrem do centra. Rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval nejenom ostatní účastníky silničního provozu, ale i kolemjdoucí."

Množství houkajících policejních vozů, záchranka i hasiči vzbudili pozornost mnoha lidí v centru města. Rychle se šířila především zpráva o střelbě.

Lidé popisují, jak incident započal na parkovišti u střediska Savela ve Studentské ulici. Právě tam se muže kriminalisté pokusili kontaktovat poprvé. Když se jim snažil ujet, použili zbraně. 

Kriminalisté na místě prvního pokusu kontaktu podezřelého muže ve Studentské ulici. 

Svědci popsali, že v superbu byl ještě spolujezdec a jak prchající řidič ujížděl přes trávníky a ohrožoval chodce včetně dětí a také další motoristy. 

Z Podlesí dojel až k řece, kde na poškozených pneumatikách havaroval. I přes pokračující policejní střelbu skočil do vody a snažil se uplavat. To se mu však nepodařilo. Nakonec celý prochladlý uvízl ve větvích v jednom z chráněných říčních meandrů. Tam se notně prochladnutý vzdal a s díky přijal pomoc policistů, kteří mu hodili lano a z vody vytáhli. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "V toku řeky se držel větve do své záchrany. Muže z vody vytáhli policisté oddělení hlídkové služby pomocí házecího pytlíku a podchlazený byl převezen do nemocnice. Během pronásledování i zákroku nikdo nebyl zraněn."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Zasahující policisté při zásahu proti podezřelému řidiči použili donucovací prostředek varovný výstřel i střelbu služební zbraní. Výstřely byly použity po vystoupení ze služebního vozidla v neobydlené části. Řidič, který byl pronásledován, je důvodně podezřelý z páchání trestné činnosti, kterou v současné době prověřují kolegové služby kriminální policie a vyšetřování."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy