Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V bytovém domě v Anenské ulici ve Frýdku-Místku hrozí havárie vnitřních rozvodů, město připravuje velkou rekonstrukci

Rozvody vody, kanalizace, vzduchotechniky i plynu u jednoho z domů v Anenské ulici ve Frýdku-Místku jsou na pokraji havarijního stavu. Město proto aktuálně řeší plán oprav, kterému dalo nejvyšší prioritu. Zároveň musí připravit obyvatele šedesáti bytů na náročné období. V několika etapách rekonstrukce totiž nepoteče voda, ani nebude možné používat toalety a kvůli odpadu částečně ani koupelnu a kuchyň.

Městský bytový dům v Anenské ulici číslo popisné 689. Při revizi tady zjistili, že na některých místech ve stoupačkách netěsní odpadní potrubí. Vlivem toho dochází k oxidaci plynového potrubí, odborníci proto doporučili Frýdku-Místku tuto situaci urychleně řešit.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V průběhu roku 2020 byla provedena revize rozvodů plynu a bylo zjištěno, že v některých bytech se jedná o nevyhovující stav. Další revize proběhla na začátku tohoto roku, kdy bylo zjištěno, že ten nevyhovující a závažný stav se nadále rozšiřuje."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten technický stav je mnohdy tak špatný, že už je na pokraji havarijního stavu."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude přistoupeno k rekonstrukci a opravě. A to nejen rozvodů plynu, ale i vody, odpadních rozvodů a vzduchotechniky."

Celá akce by měla vyjít na zhruba 9 milionů korun. Aktuálně probíhá výběrové řízení na firmu, která opravu provede. Začít by následně měla ve druhé polovině června a potrvá zhruba čtyři měsíce. Během té doby čeká obyvatele domu velice obtížné období.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nájemníci budou omezeni v dodávce vody a nebudou moci částečně vařit, používat toaletu, koupelnu a tak dále, což vyvolá samozřejmě určité problémy a obtíže, s tím počítáme a já bych poprosil, aby byli trpěliví, protože je to opravdu nutné udělat."

Oprava bude rozdělená do čtyř etap podle stoupaček. Na jedné větvi je zhruba 15 bytů a její rekonstrukce potrvá 21 dní.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Teď proběhne po výběrovém řízení informační kampaň, proto točíme i tuto reportáž, že je něco takového čeká, budou informace ve zpravodaji města, budou kontaktní osoby, jak na investičním odboru, tak na odboru správy obecního majetku. Budou mít zprávy tady na nástěnkách domu v chodbě a budou kontaktní osoby zodpovídat všechny otázky."

Po dobu rekonstrukce budou mít nájemníci zajištěny náhradní toalety ve dvou prázdných bytech, v přízemí i mobilní WC venku před domem. V suterénu bude přístup i k pitné vodě.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Plánujeme v dalších fázích zateplení toho objektu, což bude na úsporu tepla a energií. I s tím provedeme opravu balkonů, které jsou taky ve špatném stavu. Nakonec ještě musíme ještě vymyslet, jak udělat opravu páteřní elektroinstalace, která také není v dobrém stavu."

Podle náměstka primátora je zanedbanost na městském majetku velmi značná a je třeba ji řešit.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Limituje nás to v rozvoji města a na bytovém a nebytovém fondu se odhaduje ta zanedbanost kolem 400 milionů a na ostatním majetku až kolem jedné miliardy."

Přednost v opravách mají byty, sociální zařízení, školy a podobně.

Nahlásit chybu

K tématu

Nové hřiště u ZŠ Šrámkova

Nové sportovní hřiště u Základní školy Šrámkova mají k dispozici nejen školáci, ale i veřejnost. Původní hřiště totiž muselo být kvůli havar...


Nejčtenější zprávy