Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sčítání lidu 2021 v MSK: Nejvíc elektronických formulářů zatím vyplnili lidé v Horní Lhotě, nejméně v Petrovicích, Ostrava je na 18. místě

3,4 milionu elektronických sčítacích formulářů dosud obdržel Český statistický úřad během Sčítání lidu 2021. V Moravskoslezském kraji se sečetlo přibližně 720 tisíc obyvatel kraje, úřad obdržel přes 360 tisíc elektronických formulářů.

Tomáš Chrámecký, Odbor komunikace ČSÚ: "Během čtyř týdnů se v Česku elektronicky sečetlo už zhruba 6,8 milionu osob. Od minulé soboty má navíc každý možnost si vybrat, jestli se sečte online, nebo prostřednictvím papírového formuláře. Listinné formuláře roznášejí sčítací komisaři a vyzvednout si je lze i na kontaktních místech sčítání, které jsou na 96 vybraných pobočkách České pošty v Moravskoslezském kraji a na Krajské správě ČSÚ v Ostravě." 

Český statistický úřad před víkendem zveřejnil soupis počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec. Údaje jsou k dispozici i pro Moravskoslezský kraj.

Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ: „Na předních místech se pohybují malé obce. Mezi nimi jsou nejaktivnější Horní Lhota, Komorní Lhotka a Budišovice. U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než 500 bytů, jsou na prvních pozicích Vřesina, Horní Bludovice a Dětmarovice. V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, v online sčítání vynikají Ostrava, Kopřivnice a Orlová." 
Jolana Voldánová, tisková mluvčí ČSÚ: "Na opačné straně žebříčku jsou Petrovice, Rusín a Dolní Moravice. Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na 100 bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí."

Sčítání lidu 2021 končí 11. května. Lidé musí do této doby odeslat elektronický nebo listinný formulář.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy