Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší plážoví volejbalisté světa se vrátí do Ostravy. Pořadatelé bojují o diváky

Nejlepší plážoví volejbalisté světa se na začátku června vrátí do Ostravy. Budou mít poslední možnost kvalifikace na olympijské hry do Tokia. Pořadatelé v těchto dnech bojují o možnost alespoň omezeného množství diváků na tribunách v Dolních Vítkovicích.

Druhého června bude v Ostravě v Dolních Vítkovicích odstartován prestižní čtyřhvězdičkový turnaj světové série v plážovém volejbale. Pro dvojice půjde o poslední možnost vyzkoušet si formu před olympijskými hrami v Tokiu a nebo se ještě na poslední chvíli kvalifikovat. Všichni doufají, že Ostrava dostane výjimku pro diváky.

Marek Pakosta, předseda České volejbalové federace: "„Jsme ve velkém očekávání, jde o událost, jejíž význam ještě zvýraznil průběh letošní sezony. Právě poslední možnost získat místo pro olympijský turnaj v Tokiu zvyšuje jeho důležitost."

Téměř jistou účast na olympiádě už mají naše největší hvězdy Perušič se Schweinerem, kteří předloni prohráli až ve finále a letos to budou chtít napravit. 

David Schweiner, beachvolejbalový reprezentant: "Atmosféra byla v Ostravě vždycky výjimečná a hodně by nás mrzelo hrát bez diváků, ale dá se to pochopit."

Pro Ostravu a fanoušky sportu je tento turnaj společně s atletickým mítinkem Zlatá Tretra konečně zase sportovní akce, kde snad budou moci zase podpořit sportovce přímo na stadionu. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Z předchozích dvou ročníků turnaje jsem byl nadšený, stejně jako snad všichni, co přijeli do Dolních Vítkovic volejbalistům fandit. Tato prestižní akce vždy dokázala, že špičkový sport k Moravskoslezskému kraji patří. A i když letos do areálu nezavítají tisíce fanoušků, věřím, že sportovní podívaná okořeněná výkony budoucích olympioniků bude stát za to i na televizních obrazovkách. Fanoušci se tak do našeho regionu vlastně podívají z celého světa.“

Mezi ženami určitě uvidíme české jedničky Barboru Hermannovou z Ostravy s Markétou Nausch Slukovou, které budou usilovat o olympiádu. Turnaj potrvá pět dní. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy