Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnanci Liberty bojují za budoucnost huti. Protestovali před branou podniku

Zaměstnanci ostravské huti Liberty už přestali pouze nečinně přihlížet činům majitele, který porušuje závazky. Ve středu se jich několik stovek sešlo na mítinku před branou podniku. Nelíbí se jim, jak naložil s emisními povolenkami, které dostala huť na svůj rozvoj od státu.

Ve dvě hodiny odpoledne, tedy po konci ranní směny, se před hlavní branou Liberty sešlo několik set pracovníků na protestním shromáždění. Nelíbí se jim, že huť prodala do Rumunska emisní povolenky za miliardu korun bez souhlasu dozorčí rady. Obávají se, že se z toho stane nevratná půjčka. 

Petr Slanina, člen dozorčí rady a předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR: "Nesouhlasíme s chováním majitele k nám, k naší vládě, našemu státu, našemu kraji a tady ke všemu."

Majitel slíbil vyplatit každému zaměstnanci 13 tisíc korun ze získané miliardy. Tím si je ale prý nekoupí. 

anketa: "Pro nás zaměstnance je lepší, když bude firma fungovat a nebude rozdávat nějaké drobné."
"Tady se rozkrádá majetek, vynáší se pryč z republiky."
"My vnímáme v Třineckých železárnách problémy s povolenkami stejně, jako tady."

Ve středu přijel do huti vyjednávat ministr průmyslu a obchodu Havlíček a další ministr Lubomír Zaorálek, který pochází z Ostravy, se protestu zúčastnil.

Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministr kultury: "Stát tady mimochodem velmi významně podporuje technologie, rozvoj a modernizaci a tahle podpora je samozřejmě vázána na transparentní jednání vlastníka a vy víte, že se stalo několik věcí, které úplně čisté nebyly a vyvolávají pochyby."

Firmě se nyní daří a zaměstnanci se tedy o práci neobávají. Přesto ale přišli dát majiteli najevo, že nemůže svými kroky ohrožovat budoucnost fabriky. Jsou připraveni protestem zcela ochromit fungování podniku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy