Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtrnáctiletá dívka vešla zpoza autobusu rovnou pod auto, řidič nestačil zareagovat, pro vážně zraněnou musel vrtulník

Dopravní policisté a záchranáři ve čtvrtek 3. června zasahovali u vážné dopravní nehody. V Petrovicích u Karviné osobní auto srazilo čtrnáctiletou dívku, která chtěla přejít cestu za autobusem. Na místo přiletěl i vrtulník záchranářů, protože dívka utrpěla vážná zranění.

Nehoda se stala ve čtvrtek 3. června po 14. hodině. Čtrnáctiletá dívky vystoupila z autobusu a chtěla přejít cestu. Na komunikaci ale vstoupila zpoza zadní části autobusu a vešla přímo do jízdní dráhy právě projíždějícího vozidla. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Řidič osobního vozidla Opel Astra nestačil na dívku zareagovat a levou přední části ji srazil. Po střetu dívka utrpěla vážná zranění a letecky byla transportována do Fakultní nemonice Ostrava. Požití alkoholických nápojů bylo u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou." 
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Děti se do školních lavic postupně vrátily teprve nedávno. A dalo by se říct, že se ještě zřejmě nevrátily k návykům vlastní bezpečnosti. V minulých letech jsme dětem pravidla týkajících se například bezpečného přecházení silnice, jízdy na kole či kolečkových bruslích intenzivně připomínali většinou po letních prázdninách."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy