Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklisté i lidé na koloběžkách ve velkém bourají. Záchranáři vyzývají k opatrnosti

Letní sezóna s sebou každoročně přináší typické úrazy a zranění, mezi něž patří také nehody cyklistů. První dny s letními teplotami znamenají pro záchranáře v Moravskoslezském kraji výrazný nárůst těchto událostí. Jen během uplynulého víkendu museli zasahovat u dvou desítek zraněných cyklistů, a to napříč všemi okresy. Záchranáři proto varují, aby byli lidé na kolech i koloběžkách opatrní.

Záchranáři se v posledních dnech setkávají s velkým množstvím úrazů cyklistů nebo lidí na koloběžkách.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi příčinami nehod byly prosté pády, nárazy do překážky – zábradlí či automobilu, v jednom případě také střet dvou cyklistů. Kromě dospělých ošetřovali záchranáři také čtyři cyklisty v dětském věku. Většina poranění byla lehčího nebo středně těžkého charakteru."

O víkendu vyjížděli ke dvěma desítkám zraněných cyklistů v celém Moravskoslezském kraji. Dalšími pacienty se stali rovněž čtyři jezdci na koloběžkách a elektro koloběžkách. Závažné zranění páteře utrpěl pětačtyřicetiletý muž na Karvinsku, který v neděli po poledni při jízdě na kole narazil do kamionu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místě události zasahovala posádka letecké záchranné služby spolu s týmem RZP. Pacient byl za pomoci vyprošťovacího rámu uložen do podtlakové matrace, zajištěn krčním límcem a nitrožilně podanými léky. Po dalších opatřeních jej vrtulník šetrně transportoval do traumatologického centra FN Ostrava."

Záchranáři proto varují cyklisty i uživatele koloběžek, aby byli v letních měsících při jízdách velmi opatrní.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Cyklisté patří mezi nejvíce zranitelnou skupinu účastníků silničního provozu. Na místě je proto výzva k opatrnosti při cyklistice, a to jak na silnicích, tak i mimo ně. Stejně tak by mělo být samozřejmostí používání ochranné přilby a případně dalších prostředků, které mohou výrazně zmírnit následky nehody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy